Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Логотип Державного комітету архівів УкраїниМіжнародні контакти та співробітництво


Міжнародні гранти, стипендії, стажування

 • Короткострокові гранти в галузі гуманітарних наук Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МАГ)
 • Стипендії науковцям Центральної та Східної Європи
  Kasa im. Jоzefa Mianowskiego для роботи в польських наукових центрах
 • Гранти та програми Посольства США в Україні
 • Гранти та стипендії Канадського інституту українських досліджень (Альберта, Канада)
 • Програма надання дослідницьких грантів у сфері гуманітарних і суспільних наук
  від Інституту Кеннана та Програми імені Фулбрайта
  (Fulbright-Kennan Program)
 • Стипендії імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень в університетах США
  (Fulbright Graduate Student Program)
 • Програма для молодих науковців віком до 35 років
  (Fulbright Faculty Development Program)
 • Стажування та стипендії Німецької служби академічних обмінів (DAAD)

 • Стипендії науковцям Центральної та Східної Європи
  Kasa im. Jоzefa Mianowskiego для роботи в польських наукових центрах

  Фонд MIANOWSKI у співпраці з Фундацією польської науки пропонує стипендію для дослідників та науковців з-за кордону, насамперед з Центральної та Східної Європи, що зацікавлені у проведенні досліджень на базі польських наукових центрів. Кандидати повинні звернутися до відповідної установи перед поданням заяви. Конкурсна основа. Тривалість грантів - від одного місяця до одного року. Документи можна подавати польською (бажано), російською та англійською мовами. Кінцевий термін подання заяв - 15 жовтня. Результати будуть відомі до 15 грудня.

  Детальна інформація за адресою в Інтернет - http://www.mianowski.waw.pl/programme.htm


  Гранти та програми Посольства США в Україні

  Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві постійно пропонує взяти участь у різноманітних освітніх програмах, професійних обмінах, конкурсах на отримання міжнародних грантів, стипендій та стажувань. Повну інформацію про пропозиції Посольства США в Україні можна отримати за адресою в Інтернет.

  До 1 грудня 2009 року Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві приймає пропозиції на конкурс для отримання фінансування від Фонду Послів США зі збереження культурної спадщини (AFCP) із наступних категорій:

  Пропозиції слід надсилати українською та/або англійською мовою на адресу: KyivAFCP@state.gov (в електронній пошті вкажіть мету: "AFCP-2009" та назву об'єкта реставрації). Про отримання Вашої пропозиції буде повідомлено електронною поштою до 5 грудня 2009 року.

  Детальна інформація за адресою в Інтернет.


  Гранти та стипендії Канадського інституту українських досліджень (Альберта, Канада)

  Первинна мета Канадського інституту українських досліджень - заохочувати, розвивати та підтримувати українські дослідження в Канаді та світі. Це здійснюється, зокрема, шляхом навчання кандидатів та докторів наук, студентів останнього курсу, а також науковців з метою надання їм допомоги у дослідженнях, які матимуть результатом публікацію або поширення результатів в інших формах.

  Інформацію про пропоновані гранти можна отримати на веб-сайті Канадського інституту українських досліджень – http://www.ualberta.ca/CIUS/cius-grants.htm. Аплікаційні форми та директиви можна завантажити з сайту, отримати електронною або звичайною поштою. Заяви повинні бути надіслані на адресу Інституту факсом або поштою.

  Кінцевий термін для усіх заяв, що пропонуються Інститутом, – 1 березня.

  Претендентів обов'язково повідомляють про результати конкурсу електронною або звичайною поштою.


  Програма надання дослідницьких грантів у сфері гуманітарних і суспільних наук
  від Інституту Кеннана та Програми імені Фулбрайта
  (Fulbright-Kennan Program)

  Інститут Кеннана Міжнародного центру підтримки науковців імені Вудро Вілсона і Програма імені Фулбрайта започаткували спільну програму з надання дослідницьких грантів у галузі гуманітарних і суспільних наук для вчених з України та Російської Федерації у сфері гуманітарних і суспільних наук. За новою програмою 12 науковців з України і Росії протягом шести місяців проводитимуть дослідження на базі Інституту Кеннана.

  Стипендії надаватимуться дослідникам і викладачам з академічних інститутів, вищих навчальних закладів і наукових центрів, які мають не менш ніж дворічний досвід дослідницької роботи після одержання ступеня кандидата наук або його еквівалента.

  Детальна інформація за адресою в Інтернет - http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=33&lang=1


  Стипендії імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень в університетах США
  (Fulbright Graduate Student Program)

  Програма імені Фулбрайта пропонує стипендію для проведення наукових досліджень у сфері гуманітарних та суспільних наук, правознавства, економіки та бізнесу, педагогіки та управління в галузі освіти, інформаційних наук та бібліотекарства, засобів масової комунікації та журналістики, мистецтва, архітектури та управління в галузі мистецтва, гендерних студій, музеєзнавства, українознавчих студій, охорони довкілля, американських студій. Окрім гуманітарних та суспільних наук, до конкурсних галузей спеціалізації включено також точні, технічні та природничі дисципліни. Проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку ґранту.

  Останній термін подання анкет - 15 жовтня щороку. Детальна інформація за адресою в Інтернет – http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=32&lang=1.


  Програма для молодих науковців віком до 35 років
  (Fulbright Faculty Development Program)

  Програма для викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО). У конкурсі можуть брати участь науковці та спеціалісти віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту на час подання документів на конкурс Fulbright Faculty Development Program). Тривалість гранту - 10 місяців.

  Анкету та резюме подають англійською мовою. Рекомендаційні листи, які написані не англійською мовою, слід супроводжувати англійським перекладом. Копії документів про освіту (українською мовою) можна завірити за місцем навчання або роботи. Бланки анкет можна отримати, звернувшись із запитом електронною поштою до координатора програми: ibarysh@fulbright.com.ua

  Детальна інформація за адресою в Інтернет - http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=34&lang=1


  Стажування та стипендії Німецької служби академічних обмінів (DAAD)

  На офіційному веб-сайті Інформаційного центру Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у Києві можна отримати детальну інформацію щодо наукових стипендій та стажувань для викладачів вищих навчальних закладів, студентів та науковців.

  Зокрема, пропонується спільна стипендійна програма DAAD та Інституту відкритого суспільства (Open Society Institute) для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.

  Підтримуються переважно гуманітарні, суспільні та соціальні науки: політологія, соціологія, міжнародні відносини, право, економіка, державне управління, охорона здоров'я, управління освітою та філософія. В окремих випадках підтримуються пошукачі з інших спеціальностей, якщо ці спеціальності належать до соціальних та гуманітарних наук.

  Стипендії надаються для навчання на максимально дворічних магістерських програмах, на трирічну аспірантуру, а також на наукове перебування, яке розподіляється на два періоди по три місяці кожний.

  Детальна інформація за адресою в Інтернет - http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

  Короткострокові гранти в галузі гуманітарних наук Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МАГ)

  Міжнародна асоціація гуманітаріїв (МАГ) оголошує конкурс на отримання короткострокових грантів в галузі гуманітарних наук у Білорусі, Росії та Україні в 2010-2011 навчальному році.

  Гранти присуджуються незалежною комісією експертів, на підставі попереднього анонімного рецензування письмових заявок («peer-review»). Гранти присуджуються авторам наукових проектів, які будуть відповідати міжнародним стандартам. Довгостроковою метою цієї програми є підтримка розвитку наукових досліджень в різних галузях гуманітарних знань в Білорусі, Росії та Україні.

  Учасник конкурсу повинен:

  1. Мати кандидатський ступінь або тотожний йому науковий досвід;
  2. Проживати на території Білорусі, Росії чи України і бути громадянином однієї з цих країн;
  3. Використовувати отриманий грант тільки для наукових цілей, передбачених у заявці на Проект.

  Сфери досліджень:

  Будь-які гуманітарні дисципліни, включаючи історію, літературу, лінгвістику, філософію, культурологічні дослідження, релігієзнавство, мистецтвознавство, гендерні дослідження і т.п. Заявки в галузі соціальних наук, таких як політологія, соціологія, економіка, міжнародні відносини та психологія, на конкурс не приймаються, крім тих випадків, коли йдеться про вивчення історії відповідних дисциплін і не передбачають використання кількісних методів.

  Типи проектів:

  1. Наукові, архівні та польові дослідження, проведені задля написанням монографії, збірникыв джерелознавчих матеріалів;
  2. Робота з архівними та музейними колекціями, результати якої в подальшому можуть бути використані в конкретних дослідницьких проектах;
  3. Заохочуються спільні проекти (один з учасників проекту повинен подати заявку від імені всієї групи на умовах, зазначених в заявці).

  Заповнена заявка повинна бути направлена в МАГ не пізніше 19 листопада 2010 р. Розмір гранту залежить від розмірів щорічного фінансування. Інформація про результати конкурсу надсилатиметься в травні 2011 р.

  Детальна інформація за адресою в Інтернет - http://www.mag-iah.com/ua/

  На початок
  На початок