УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення 10-ї річниці Декларації про державний суверенітет України

Враховуючи історичне значення Декларації про державний суверенітет України у справі здобуття Україною незалежності, постановляю:

 1. Відзначити 16 липня 2000 р. 10-ту річницю Декларації про державний суверенітет України (далі - Декларація).
 2. Утворити робочу групу з підготовки відзначення 10-ї річниці Декларації про державний суверенітет України. Затвердити персональний склад зазначеної робочої групи.
 3. Кабінету Міністрів України:
  розробити і затвердити до 3 липня 2000 р. план заходів щодо відзначення 10-ї річниці Декларації;
  прискорити подання на розгляд Верховної Ради України проекту закону про державні символи України.
 4. Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській, Севастопольській міським та районним державним адміністраціям:
 5. організувати проведення в обласних і районних центрах, містах обласного значення урочистих зборів за участю голів місцевих державних адміністрацій, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також проведення святкових концертів;
 6. забезпечити святкове оформлення населених пунктів, підняття в установленому порядку Державного Прапора України
 7. організувати виступи в засобах масової інформації керівників місцевих органів виконавчої влади та представників органів місцевого самоврядування, відомих вчених, політичних та громадських діячів з висвітленням історичної ролі Декларації.
 8. Міністерству оборони України забезпечити проведення 16 липня 2000 р. в містах Києві, Севастополі, Сімферополі та обласних центрах святкових феєрверків.
 9. Державному комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України:
  забезпечити широке висвітлення заходів з відзначення 10-ї річниці Декларації;
  організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені історії прийняття Декларації та її значенню для здобуття Україною незалежності, в тому числі проведення 16 липня 2000 р. теле- і радіомарафонів з нагоди відзначення 10-ї річниці Декларації.
 10. Державному комітету архівів України організувати тематичні виставки документів, що відображають історичні етапи здобуття Україною незалежності.
 11. Міністерству закордонних справ України забезпечити розроблення та здійснення заходів з відзначення 10-ї річниці Декларації дипломатичними представництвами України за кордоном, представництвами України при міжнародних організаціях, передбачивши, зокрема, проведення урочистостей за участю представників українських громадських організацій.
 12. Міністерству освіти і науки України за участю Національної академії наук України організувати конференції, семінари, "круглі столи" на тему історії боротьби за незалежність України.
 13. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування заходів з відзначення 10-ї річниці Декларації.


Президент України
Л. КУЧМА

Київ
від 23 червня 2000 р
№ 818/2000

На початок
На початок