Державна архівна служба України

НАКАЗ

22.02.2006

м. Київ № 20

Про проведення перевіряння наявності архівних документів у зв'язку з виявленням оригіналів документів на Інтернет-аукціонах
   

У зв'язку з виявленням фактів виставлення на деяких Інтернет-аукціонах (зокрема, аукціонах "Історія на продаж", "іБей", США) оригіналів архівних документів 1920-1940-х років з власноручними підписами низки політичних діячів СРСР та УРСР (Й. Сталіна, Л. Берії, В. Молотова, А. Мікояна, М. Хрущова, Л. Брежнєва, Д. Коротченка та ін.) з явними ознаками приналежності до державних архівів (пагінація, сліди підшивки), стартова ціна кожного з яких сягає десятків тисяч доларів США,
наказую:

1. Директорам ЦДАВО України (Маковська Н. В.) та ЦДАГО України (Лозицький В. С.) невідкладно організувати поаркушне перевіряння архівних справ за 1947 р., в яких імовірно могли знаходиться оригінали документів за підписами М. Хрущова, Д. Коротченка, Л. Брежнєва (копії додаються), і до 10.03.2006 р. доповісти Голові Держкомархіву про результати перевіряння.

2. Управлінню інформації та міжнародного співробітництва Держкомархіву (Папакін Г. В.) поінформувати керівництво Росархіву про факти продажу на Інтернет-аукціонах оригіналів документів, походження яких потребує з'ясування, та передати російській стороні копії виявлених документів для їх подальшої ідентифікації.

3. Керівникам державних архівних установ взяти під особистий контроль архівні документи з власноручними підписами політичних діячів ХХ ст. з огляду на великий попит, яким вони користуються на "чорному ринку" і окремих Інтернет-аукціонах, та значну грошову вартість.

4. Помічнику заступника Голови Держкомархіву Шаленко О. М. підготувати інформацію про продаж архівних документів на Інтернет-аукціонах для її оприлюднення на веб-порталі Держкомархіву.

5. Управлінню інформації та міжнародного співробітництва Держкомархіву (Папакін Г. В.) разом з Управлінням формування та зберігання НАФ (Сельченкова С. В.) вивчити питання створення спеціальної експертної групи для організації систематичного моніторингу пропозицій оригіналів архівних документів на Інтернет-аукціонах.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


Голова Державного комітету     Г. В. Боряк


На початок
На початок