ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Рекомендації парламентських слухань
"Українська культура: стан та перспективи розвитку"

Зважаючи на висновки та пропозиції учасників парламентських слухань "Українська культура: стан та перспективи розвитку", Верховна Рада України постановляє:

  1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань "Українська культура: стан та перспективи розвитку" (далі - Рекомендації парламентських слухань), що додаються.
  2. Кабінету Міністрів України під час доопрацювання Державного бюджету України на 2003 рік та наступні роки, прийняття нормативно-правових актів, розробки державних програм щодо розвитку та реформування галузі культури враховувати рекомендації, зауваження і пропозиції, висловлені учасниками парламентських слухань.
  3. Комітетам Верховної Ради України з питань культури і духовності, з питань бюджету, з питань фінансів і банківської діяльності у другому півріччі 2004 року поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Рекомендацій парламентських слухань.
  4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.


Голова Верховної Ради України
В. ЛИТВИН

м. Київ, 26 грудня 2002 року
№ 405-IV


СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 26 грудня 2002 року
№ 405-IV

РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань
"Українська культура: стан та перспективи розвитку"

Учасники парламентських слухань "Українська культура: стан та перспективи розвитку", які відбулися 11 грудня 2002 року, обговоривши питання реалізації державної політики в галузі культури, відзначають, що стан розвитку культури в Україні та її державна підтримка є незадовільними. Це не відповідає прагненням і можливостям незалежної держави, яка декларує свої наміри щодо створення суспільства загального добробуту.

Українське законодавство перебуває в стадії реформування і вдосконалення. Порівняно із законодавством інших країн законодавство України в галузі культури є досить широким і специфікованим по різних сферах. Загалом Верховною Радою України ухвалено понад 300 нормативно-правових актів, що стосуються питань культури. Такий широкий масив законодавчих актів з об'єктивних причин має непослідовний і, в багатьох випадках, неузгоджений та суперечливий характер. Зокрема, у законодавчих актах положення щодо ринкових відносин співіснують поряд з елементами державного монополізму в галузі культури.

Основними причинами, що зумовили існуючий стан у сфері культури, на думку учасників парламентських слухань, є:

Зважаючи на те, що реалізація державної культурної політики у галузі культури вимагає, в першу чергу, чіткого законодавчого регулювання, учасники парламентських слухань рекомендують:

1) Верховній Раді України:

2) Кабінету Міністрів України:

На початок
На початок