Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу5 травня 2009 р.

У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відкрито виставку документів, присвячену 120-річчю від дня народження відомої української оперної співачки, вокального педагога Марії Едуардівни Донець–Тессейр (1889-1974), яка виховала не одну плеяду співаків в Київській державній консерваторії (нині Національна музична академія) ім. П. Чайковського, що стали окрасою оперного мистецтва України: І. Масленникова, Є. Мірошниченко, Р. Колесник, Н. Куделя, Т. Петрова та ін.
В архіві зберігається значна частина творчої спадщини співачки і педагога. Серед архівних матеріалів - статті, нариси, підготовчі матеріали з питань вокалу, оперного співу, нотні рукописи, відгуки, рецензії на музичні твори, виступи, нотатки, записні книжки, спогади про вчителя М. Донець-Тессейр - співака О. Мишугу. В архівному фонді співачки також є програми вистав, театральні афіші, світлини, статті про М. Микишу, М. Донця. Серед кореспондентів - співачки М. Литвиненко-Вольгемут, З. Гайдай, В. Гужова, Є. Чавдар, співаки І. Козловський, І. Паторжинський, письменники М. Рильський, Є. Дроб'язко, режисер М. Смолич та ін. Велика кількість листів надходила до вчительки від її учениць - Є. Мірошниченко, І. Масленникової, Н. Куделі та ін.
Увагу дослідників привернуть матеріали батька співачки Е. Тессейра, викладача іноземних мов в київських вузах, матеріали посмертної реабілітації чоловіка М. Донець-Тессейр - співака М. Донця, розстріляного НКВС у липні 1941 р.

На початок
На початок