Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Державного комітету архівів України

Всеукраїнська нарада "Про стан та перспективи
діяльності архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад"

13 травня 2008 р., 11.00


1 березня 2008 року виповнилось 76 років діючій зараз двоступеневій системі концентрації місцевих архівних документів в обласних сховищах. Саме з 1 березня 1932 року розпочалося створення районних та міських архівів УРСР. Від самого початку вони передбачалися як архіви проміжні, як тоді називалося, з перемінним складом документальних матеріалів.

У міру розбудови бази обласної архівної ланки частина документів, як і передбачалося проміжним статусом райміськархівів, переходила до облархівів. Принципових змін у діяльності архівних установ низової ланки не відбулося ані під час виходу архівів із системи НКВС, ані після ліквідації архівних відділів облвиконкомів.

В Україні зараз діє 488 архівних відділів райдержадміністрацій та 167 архівних відділів міських рад. В них всього зберігається 7 млн. 732 тис. 777 справ Національного архівного фонду. В обласних архівах абсолютна більшість документів - це теж документи сільських, селищних, районних, міських установ і організацій.

Перебудова державного ладу, впровадження місцевого самоврядування з комунальною власністю, організація виконавчої влади на місцях як державних адміністрацій, масова приватизація суб'єктів господарювання і різке звуження державного господарського сектора, пенсійна реформа, суттєві зміни цивільно-правових відносин, інші суспільні процеси - усе це змінило світ навколо архівних установ. Змінюються відповідно системи документування, склад джерел комплектування, склад і обсяги архівних документів, запитуваність певних категорій документів користувачами, значення (цінність) окремих видів документів тощо.

Однією з ключових проблем архівної справи в Україні є відсутність резервних площ в архівосховищах і реальних перспектив їх збільшення. Цей чинник дуже впливає як на нинішню діяльність усієї архівної системи, так і на її перспективи.

На нараді обговорюватимуться шляхи вирішення згаданих питань та буде запропоновано розгляд реформи архівної галузі.

Нарада відбудеться у конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України (м. Київ, вул. Солом'янська, 24).


Телефон для акредитації: 275-35-55
E-mail: olisniak@archives.gov.ua

На початок
На початок