Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу17-18 листопада 2009 р.

Менше року відокремлює нас від 65-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні, що принесла звільнення світу від коричневої чуми націонал-соціалізму і поклала кінець злочинам Голокосту. Беззастережне засудження ідеології і практики нацизму на Нюрнберзькому процесі, політична світобудова, визначене СРСР і Союзниками ялтинськими угодами виключили будь-яку можливість легітимації і відродження фашизму у післявоєнному світі.
Падіння залізної завіси і поява нових держав на території колишнього СРСР привело до кардинальних геополітичних змін, що зробили вирішальний вплив на сприйняття історії ХХ століття політичною і інтелектуальною елітою в цих країнах.
  Сьогодні нові держави звертаються до трагічних подій епохи Голокосту і Другої світової війни в пошуку прикладів здатних згуртувати суспільство. Виправдовуючи злочини прибічників нацизму боротьбою за незалежність, влада, громадські рухи і ЗМІ прямо чи опосередковано підтримують тих, хто воював із зброєю в руках на стороні Гітлера. Переоцінка історії Другої світової війни, героїзація злочинців минулого призводить до зростання ксенофобії і ненависті в цих країнах. Найбільш тривожним є те, що обілення прибічників фашизму стає частиною освітніх програм для підростаючого покоління.
  17-18 листопада в Києві за ініціативою Всесвітнього конгресу російськомовного єврейства і за участю Українського єврейського комітету відбудеться міжнародна конференція "Уроки Другої світової війни і Голокосту", завдання якої дати об'єктивну оцінку спробам перегляду історії Другої світової війни і Голокосту та виробити практичні рекомендації щодо збереження історичної спадщини. У роботі конференції візьмуть участь громадські діячі і політики, журналісти, письменники і публіцисти, колишні в'язні фашистських гетто і концтаборів, діячі культури, науки і освіти з України, Росії, Білорусі, країн Балтії і Східної Європи, Ізраїлю, країн Європейського Союзу і Північної Америки. За підсумками Конференції планується прийняти підсумкову декларацію, що містить конкретні рекомендації щодо координації зусиль цивільного суспільства, діячів науки мистецтва і освіти з протидії спробам переглянути підсумки Другої світової війни

На початок
На початок