Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


13 травня 2011 р.

У Клубі Кабінету Міністрів України з 13.40 до 16.00 відбувся брифінг та пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України за участі Голови Державної архівної служби України О. П. Гінзбург.

Представники УКРІНФОРМу, "Українських новин", "Голос.ua", телеканалу "Всесвітня служба УТР", видання "Столичные новости" взяли участь у брифінгу, під час якого отримали інформацію про заходи Державної архівної служби з нагоди 20-ї річниці незалежності Украни, стан реконструкції Комплексу споруд центральних державних архівів по вул. Солом'янській, 24 у м. Києві, перспективи розвитку архівної галузі у світлі адміністративної реформи, стан розсекречення архівних документів в Україні та можливість передачі сувоїв Тори з фондів державних архівів України у власність іудейських громад.

З огляду на зростаючий попит населення на генеалогічну інформацію та той факт, що більшість зацікавлених людей працюють і не мають можливості відвідати архіви у робочий час, журналіст інформаційного агентства "Українські новини" поцікавився у Голови Укрдержархіву О. П. Гінзбург щодо організації роботи читальних залів архівів в один з вихідних днів (наприклад, у суботу). Голова Укрдержархіву зазначила, що вивчить це питання.

За час роботи телефонної лінії до Голови Укрдержархіву надійшло 12 телефонних звернень, які переважно стосувалися отримання архівних довідок про підтвердження участі у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, стажу роботи та розміру заробітної плати для обчислення або перерахування пенсій, а також термінів виконання архівами запитів громадян.

Питання, які потребували додаткового вивчення Головою Укрдержархіву, взято на особистий контроль. Відповідальними працівниками Державної архівної служби підготовлено та надіслано за належністю шість запитів до українських та російських архівів, міністерств та відомств, про що поінформовано заявників.

На початок
На початок