Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


15-19 жовтня 2012 р.

На виконання Угоди про співробітництво між Державним комітетом архівів України та Національним архівом Вірменія в галузі архівної справи від 14 вересня 2007 року у період з 15 по 19 жовтня 2012 року відбувся візит делегації Республіки Вірменія та міжнародні заходи в мм. Сімферополь, Феодосія, Ялта.

Від української сторони участь у цих заходах взяли заступник Голови Державної архівної служби України Музичук О. В., відповідальні працівники Укрдержархіву та керівництво Державного архіву в Автономній Республіці Крим. Делегація Республіки Вірменія була представлена: директором Національного архіву Вірменії Вірабяном А. С., заступником директора Національного архіву Мірзоян С. С., начальником управління Міністерства діаспори Республіки Вірменія Саргсян К. А.

16 жовтня у приміщенні Кримської республіканської установи "Універсальна наукова бібліотека ім. І. Я. Франка" відбулося відкриття V Міжнародної науково-практичної конференції "Вірмени України: вчора, сьогодні, завтра", присвяченої 500-річчю вірменського книгодрукування. Із вітальним словом до учасників міжнародної конференції звернулися ректор Кримського університету культури, мистецтв та туризму, доктор філософських наук, професор, Габрієлян О. А., директор Національного архіву Республіки Вірменія Вірабян А. С., заступник Голови Державної архівної служби України Музичук О. В., директор Держархіву в АР Крим Лобов О. В.

Цього ж дня делегації українських та вірменських архівістів відвідали Раду міністрів Автономної Республіки Крим, де мали зустріч з заступником керівника апарату Ради міністрів Автономної Республіки Крим Мельниковою І. В. та головою Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань міжнаціональних відносин та депортованих громадян Кенджалієвим Р. П., на якій було обговорено питання основної діяльності державних архівних установ в Україні та у Вірменії.

О 15.30 на другому поверсі у виставковій залі "Універсальної наукової бібліотеки ім. І Я. Франка" урочисто відкрито спільну українсько-вірменську документальну виставку "Історія Вірменської церкви в Криму" та презентовано каталог цієї виставки. На церемонії відкриття були присутні: Голова Української єпархії Вірменської Апостольської церкви, Архієпископ Григоріс Буніатян, Голова вірменської діаспори в Криму Хачатур Геворкян, представники Вірменської Апостольської Церкви, ректор Кримського університету культури, мистецтв та туризму, доктор філософських наук, професор, Габрієлян О. А., директор Національного архіву Республіки Вірменія Вірабян А. С., заступник Голови Державної архівної служби України Музичук О. В., заступник міністра культури Автономної Республіки Крим Манєжная Т. А., директор Держархіву в АР Крим Лобов О. В., члени делегації українських та вірменських архівістів, представники Сімферопольської та Кримської єпархій УПЦ МП, Кримського вірменського товариства, науковці, представники ЗМІ та громадськості.

До експозицій документальної виставки ввійшли документи з фондів Національного архіву Республіки Вірменія, Державного архіву в АР Крим, Кримського етнографічного музею, які розповідають про вірменську церкву та вірменську діаспору на території півострову з XVIII ст. Церемонія відкриття виставки закінчилася виступом дитячого зразкового танцювального ансамблю "Арарат".

17 жовтня члени делегацій українських та вірменських архівістів мали зустріч з керівництвом Феодосійської міської ради та відвідали архівний відділ Феодосійської міської ради, де ознайомилися з його діяльністю та складом і змістом документів, що зберігаються у його фондах. 18 жовтня учасники міжнародних заходів відвідали монастир Сурб-Хач в Старому Кримі та взяли участь у зустрічі з керівництвом Ялтинської міської ради. Зустрічі з керівництвом Феодосійської та Ялтинської міських рад відбувалися за участі представників Кримського вірменського товариства у цих містах. Підсумком проведених міжнародних заходів стало прийняття рішення про проведення показу експозиції спільної українсько-вірменської документальної виставки "Історія Вірменської церкви в Криму" у всіх крупних містах Криму та у монастирі Сурб-Хач в Старому Кримі. Наступного року експозицією цієї виставки буде презентовано в Єревані.


На початок
На початок