Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


26 жовтня 2012 р.

О 17.00 в конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" виступила відома етномузиколог, педагог, дослідниця та виконавиця українських народних пісень, лауреат міжнародних конкурсів Наталія Сербіна. У програмі її сольного концерту – історичні, ліричні пісні та балади, канти і псальми у супроводі колісної ліри.

Адреса ЦДАМЛМ: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (службовий вхід з боку вул. Володимирської).

Тел. для довідок: 278-44-81, 278-49-85.

Наталія Сербіна – етномузиколог, педагог, збирачка, дослідниця та виконавиця українських народних пісень. У її експедиційному архіві – записи пісенного та інструментального фольклору Центральної України від 1995 р. (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Волинська, Рівненська, Черкаська, Херсонська області). Також досліджує фольклор українців, що живуть за межами України (Омська, Курська, Білгородська області РФ). У підході до виконання фольклору дотримується принципу збереження автентичної манери – як у виконанні, так і у підході до музичного матеріалу-першоджерела.

У 2000 р. закінчила Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського по класу Євгена Єфремова, у 2009–2012 рр. навчалася в аспірантурі НМАУ (дисертація присвячена українським ліричним пісням, наук. керівник Б. О. Сюта). Співала у складі фольклорних ансамблів "Божичі" (1998–2003), "Древо" (2003–2007). З 2008 р. очолює ансамбль "Стріла". Брала участь у міжнародних фестивалях в Австрії, Німеччині, Чехії, Угорщини, Польщі, Литві, Узбекистані, Росії, Білорусі.

В останні роки Наталія Сербіна багато виступає сольно в Україні та Росії, є дипломантом і лауреатом міжнародних вокальних конкурсів як сольна виконавиця, проводить майстер-класи з українського автентичного співу. У 2011 р. вийшов перший сольний аудіоальбом Наталії Сербіної "Ой вийду я на гору високу", у якому співачка презентувала власні архівні записи сольних ліричних пісень і псальмів – a cappella і під колісну ліру.

На початок
На початок