Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


04 липня 2014 р.

Збережімо національну спадщину

Близько 12 години дня відбулося проникнення бойовиків ДНР до однієї з будівель Державного архіву Донецької області. Озброєними людьми було відкрито архівосховища, проведено огляд робочих приміщень. При цьому ними було повідомлено, що будівля підлягатиме мобілізації в цілях ДНР.

Архівісти України вкрай занепокоєні цією ситуацією, оскільки в архівосховищах Державного архіву зберігаються цінні документи, які не тільки відображають історію регіону, але й містять інформацію для підтвердження даних про роботу, вислугу років, нарахування зарплати - інформацію, за якою громадяни України підтверджують свої соціальні права.

Під загрозою втрати опинилося близько 1 млн справ Національного архівного фонду. Така ж загрозлива ситуація склалася з архівними відділами районних державних адміністрацій та міських рад, які у своїй більшості розміщені в адміністративних будівлях цих адміністрацій.

Наголошуємо, що використання архівних приміщень з будь-якою іншою метою або завдання їм шкоди може призвести до непоправних втрат документів, а громадяни України залишаться без своєї історичної пам'яті та без реалізації конституційно гарантованого права на пенсійне забезпечення.

На початок
На початок