Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


18 липня 2014 р.

Фонд вміщує цікаві документи з історії краю: про Волинську трагедію 1943 року, про Гордія Босого організатора Українського вільного козацтва, про Луцьку Українську гімназію та її колишніх учнів, про діяльність Митрополита Іларіона (в миру Івана Огієнка). Особисті документи Іллі Онуфрійчука - голови Товариства "Волинь" у Вінніпезі.

Документи розповідають про життя української діаспори за кордоном, а саме про діяльність Української православної церкви в США та Патріарха Київського і всієї України Мстислава, про діяльність товариства "Волинь" у Німеччині та Англії, про діяльність колегії Св. Андрія у Вінніпезі та Української греко-православної церкви в Канаді, про діяльність комітету українців Канади, про створення Відділення Інституту Дослідів Волині як структурного науково-дослідного підрозділу Волинського державного університету імені Лесі Українки.

У фонді зберігається листування: дітей Івана Огієнка, Андрія Булиги, Миколи Гаюка, Ростислава Глувко, Антоніни Горохович, Антона Данилюка, Анатолія Дублянського, Сидора Кравця, Володимира Кубійовича, Кирила Куцюка-Кочинського, Якова Лавриненка, Степана Радіона, Василя Сідляра, Олександра та Регіни Цинкаловських Пилипа Шайди та ін., краєзнавців з Білорусії, Росії, України з Інститутом Дослідів Волині і Товариством "Волинь". На презентації фонду виступив голова правління Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Бондаренко Геннадій Васильович.

На початок
На початок