Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


15 квітня 2015 р.

В Укрдержархіві відбулася робоча зустріч Голови Державної архівної служби України Баранової Т. І. з представниками німецької частини Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей (далі – Змішана українсько-німецька комісія) д-ром Міхаелем Янсеном, статс-секретарем у відставці, співголовою Змішаної українсько-німецької комісії, Мартіною Верт-Мюль, співробітницею Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Дірком Лехельтом, керівником відділу культури, освіти і меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні (далі – Посольство), Володимиром Нагірним, перекладачем Посольства.

Від Міністерства культури (далі – міністерство) участь у робочий зустрічі взяли Юрченко-Микита О. В., начальник управління контролю за переміщенням культурних цінностей та охорони культурної спадщини міністерства, член Змішаної українсько-німецької комісії, Татіївська І. П., головний спеціаліст відділу державного контролю за переміщенням культурних цінностей міністерства, секретар Змішаної українсько-німецької комісії, Тихонюк В. В., перекладач; від Укрдержархіву – перший заступник Голови Кісіль І. М., директор департаменту організації архівної роботи Прись Т. П., заступник директора департаменту-начальник відділу міжнародного співробітництва та зв’язків з іншими установами Прилепішева Ю. А., директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (далі – ЦДАВО) Маковська Н. В., заступник директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Божук Г. І.

У ході робочої зустрічі обговорено питання подальшого взаємовигідного співробітництва з німецькою стороною, у т. ч. з Федеральним архівом Німеччини (далі – Бундесархів) у рамках роботи Змішаної українсько-німецької комісії, а саме обмін копіями/цифровими копіями документів, що стосуються діяльності окупаційної влади на території України в період Другої світової війни, отримання від німецької сторони копій кінодокументів української тематики часів Другої світової війни та інформації щодо наявності у фондах Бундесархіву інших фотопозитивів Всеукраїнського фотокіноархіву, а також відомостей про те, звідки саме із США надійшли до Федерального архіву фотопозитиви українського архіву, що дасть додаткову інформацію про місце зберігання негативів-оригіналів.

У той же день німецька делегація та представники Міністерства культури відвідали ЦДАВО та ЦДКФФА, де ознайомилися з діяльністю архівів та складом і змістом їх фондів.

На початок
На початок