Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


21 квітня 2015 р.

Від української сторони Угоди підписала Голова Державної архівної служби Баранова Тетяна Іванівна, від литовської сторони - Головний архівіст Литви Рамоюс Крауяліс, від латвійської - директор Національного архіву Латвії Мара Спруджа. Підписання відбулося у блакитній залі Міністерства культури Литовської Республіки за участі Міністра культури Литви Шарунаса Бірутіса, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Литві Жовтенка Валерія Тимофійовича, інших запрошених.

Співробітництво українських архівістів з архівістами Литви та Латвії має багаторічну історію. Перші Угоди про співробітництво було укладено практично відразу після здобуття Україною незалежності: у 1991 - з Литвою, у 1994 - з Латвією. Найбільшої активності воно здобуло у 2000-х роках.

Особливо хочеться відмітити співробітництво українських та литовських архівістів під час підготовки міжнародної виставки "Литва в давніх історичних джерелах", відкриття якої відбулося 5 липня 2009 року в Музеї прикладного мистецтва, філіалі Литовського художнього музею, на якій було представлено оригінали документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ та Центрального державного історичного архіву України, м. Львів.

Плідною була співпраця з литовськими архівістами у рамках міжнародного проекту "Віртуальна реконструкція документальної спадщини і бібліотеки Несвізької ординації Радзивіллів", учасниками якого виступили державні архіви Білорусі, Литви, Польщі, Росії, України.

Після підписання у 2008 році нової редакції Угоди про співробітництво з державною архівною службою Латвійської Республіки відбулася активізація співпраці з обох сторін. Українській стороні було передано копії документів Державного історичного архіву Латвії, виявлені в фонді Канцелярії шведського Лифляндського генерал-губернатора за період з 1643 по 1709 рр. В свою чергу українська сторона передала латиській стороні переліки виявлених в державних архівах України документів про історію латиського народу, а також соціальних, економічних, культурних зв’язків між Україною та Латвією.

Підписані Угоди про співробітництво сприятимуть подальшому поглибленню та активізації взаємовигідного співробітництва українських архівістів з архівістами Литви та Латвії, оскільки містять статті, що розширюють напрямки співробітництва між сторонами. Це взаємний обмін між сторонами копіями документів з історичного минулого їхніх держав, що зберігаються в архівосховищах іншої сторони; обмін спеціалістами з метою проведення спільних наукових досліджень, обмін досвідом з впровадження новітніх технологій в діяльність державних архівів, реалізація спільних наукових, видавничих та виставкових проектів.

У рамках перебування в Литовській Республіці делегація українських архівістів відвідає Центральний державний, Державний історичний та Особовий архіви Литви, а також ознайомиться з роботою Шяуляйського та Каунасського окружних архівів.

На початок
На початок