Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


15 травня 2015 р.

15 травня 2015 року о 12.00 на території архівно-музейного комплексу "Літературно-мистецькі Плюти" (відділ ЦДАМЛМ України; Київська область, Обухівський район, село Плюти, вул. Малишка, 42) відбувся традиційний захід "Весна в Плютах", приурочений увічненню Перемоги над нацизмом у Європі в Другій світовій війні, вшануванню бійців АТО на сході України, відзначенню Міжнародного дня музеїв. Захід відбувся за сприяння Державної архівної служби України, Української міської ради Обухівського району Київської області.

У рамках заходу відбулося відкриття виставки документів Національного архівного фонду, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі "Гнів до нацизму, любов до Вітчизни", підготовленої Центральним державним архівом музеєм літератури і мистецтва України (далі - ЦДАМЛМ) на виконання Указу Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни". Презентовані музейні предмети з колекції Національного музею-заповідника "Битва за Київ у 1943 році".

В урочистому відкритті літературно-мистецького заходу "Весна в Плютах" взяли участь Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе, Голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради Микола Княжицький, голова Обухівської райдержадміністрації Сергій Неділько, міський голова м. Українка Павло Козирев, голова Спілки архівістів України Микола Щербак, голова Національної спілки кінематографістів України, член Громадської ради при Державній архівній службі України Сергій Тримбач, керівники та працівники державних архівних установ.

Серед запрошених на "Весну в Плютах" - ветерани Другої світової війни, учасники АТО на сході України, журналісти, фотографи, волонтери, громадські діячі - усі, хто докладає величезних зусиль для припинення військових дій на сході України.

Відвідувачі мали можливість ознайомитися із виставкою малюнків дітей працівників архівних установ та школярів м. Українка, які після її завершення буде передано бійцям АТО; з виробами народно-декоративного мистецтва, кошти від реалізації яких буде направлено для допомоги українським військовим на сході.

Програма заходу передбачає виступи архівістів та артистів із м. Українка.

На початок
На початок