Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


11 серпня 2015 р.

Відбулася робоча зустріч Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової з Першим заступником Міністра культури України Ігорем Ліховим. Зустріч відбулась у рамках підготовки до 11-го засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених і незаконно переміщених під час і внаслідок Другої світової війни культурних цінностей. Основне засідання комісії має відбутися в Німеччині у жовтні 2015 року.

У робочий зустрічі від Укрдержархіву взяли участь перший заступник Голови Державної архівної служби Іван Кісіль, в. о. директора Центрального державного кінофотофоноархіву України Галина Божук, директори Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Маковська, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова, Центрального державного архіву зарубіжної україніки Владислав Берковський, Донбаського регіонального центру СФД Євген Бойко, від Мінкультури - заступник начальника управління музейної справи та культурних цінностей - начальник відділу з питань переміщення культурних цінностей Ярослава Ващенко, від Мін’юсту - Віталій Рудь, завідувач Сектору взаємодії з Державною архівною службою України.

"Міністерство культури та Державна архівна служба несуть спільну відповідальність за збереження цілісної історико-культурної і архівної спадщини, як національного культурного надбання нашої країни," - сказав Ігор Ліховий.

Тетяна Баранова у цьому контексті відмітила, що Укрдержархів та Мінкультури мають тісно співпрацювати у напрямку національно-патріотичного виховання молоді, що набуває особливої актуальності саме сьогодні, шляхом організації та проведення спільних виставкових проектів, присвячених ювілеям та пам’ятним датам у громадсько-політичному житті українського народу та історичним постатям, відомим діячам української культури, мистецтва, освіти, науки. У таких проектах, з використанням новітніх технологій, в експозиціях мають органічно поєднуватися архівні документи та музейні експонати.

Окрім того, на зустрічі було обговорено питання забезпечення належних умов зберігання Національного архівного фонду, зокрема продовження оренди приміщень для Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України на території Національного заповідника "Софія Київська", віднесення кінопродукції, що виробляється (останні роки у цифровому форматі) і передається на зберігання до Національного центру Олександра Довженка до Національного архівного фонду України з подальшим переданням її на державне зберігання до Центрального державного кінофотофоноархіву України, інші актуальні проблеми збереження історико-культурної та архівної спадщини.

У рамках зустрічі Голова Державної архівної служби та Перший заступник Міністра культури разом з іншими учасниками відвідали та ознайомилися з роботою Центрального державного кінофотофоноархіву України і Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

На початок
На початок