Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


23 жовтня 2015 р.

23 жовтня 2015 року о 12.00 у читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України (м. Київ, вул. Кутузова, 8) відбудеться урочисте відкриття виставки документів Національного архівного фонду України, присвяченої 70-й річниці заснування Організації Об’єднаних Націй.

Експозицію виставки підготовлено спільними зусиллями Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Міністерства закордонних справ України.

Головна мета виставки – розкрити інформаційний потенціал документів Національного архівного фонду України у висвітленні місця та ролі України як співзасновниці Організації Об’єднаних Націй у процесі її створення, становлення та діяльності.

Документальна експозиція охоплює період від 1945 р. – заснування Організації Об’єднаних Націй на міжнародній конференції в Сан-Франциско до сьогодення.

На виставці презентуватимуться невідомі широкому загалу документи, що розкривають діяльність Представництва України при Організації Об’єднаних Націй; участь українських делегацій у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН; діяльність України в Раді Безпеки, Економічній і Соціальній раді, ЮНЕСКО, в інших міжнародних організаціях, комітетах та комісіях, а також висвітлюють ратифікацію Україною конвенцій та договорів ООН тощо.

Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися з документами про участь української делегації в Сан-Франциській конференції з утворення Організації Об’єднаних Націй та її внесок у розробку Статуту ООН; про спільні дії ООН та України у вирішенні питання щодо ліквідації наслідків Чорнобильської аварії; про міжнародні культурні заходи України в рамках ЮНЕСКО тощо.

Особливе місце в експозиції займають документи про діяльність ООН у сфері підтримки та захисту прав і свобод людини. Серед представлених матеріалів – відкритий лист ув’язнених у радянських таборах українців до Комісії ООН з прав людини.

Під час презентації виставки демонструватиметься хронікальний фільм з фондів ЦДКФФА України ім. Г.С. Пшеничного про заснування Організації Об’єднаних Націй.

Конт. особи з питань акредитації ЗМІ –
Палій Марина Миколаївна (тел. 273-30-54, 096-992-67-31; mpaliy@archives.gov.ua) Власенко Світлана Іванівна (тел. 285-74-05, 067-500-98-56; svlasenko@cdago.org.ua)

На початок
На початок