Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


3 лютого 2017 р.

Книгу видано коштом обласного бюджету Чернігівської області в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки.

Збірник зібрав найцікавіші документи з 15 фондів та науково-довідкової бібліотеки Держархіву області. 6 розділів збірника об’єднали 248 документів, до складу яких увійшло майже 30 фотопортретів, групових фото та сканів листівок, майже 50 сканів першоджерел.

Відповідно назв розділів, презентовані документи характеризують агітаційну кампанію загарбників з метою використання українських трудових ресурсів в економічних інтересах Третього Рейху, доводять насильницький характер вивезення до неволі майбутніх остарбайтерів та розповідають про їх життя в неволі, характеризують ставлення радянської системи до репатріантів.

Розділ "Фільтраційні справи громадян, примусово вивезених до Німеччини та в інші окуповані нею країни в роки Другої світової війни, військовополонених" зібрав документи, які довгий час були недоступні широкому загалу та не вивчалися, оскільки утаємничувалася робота членів репатріаційних комісій – співробітників НКВС та розвідувальних органів.

Завершує збірник 9 документів-листів, які є свідченням сили духу, людяності, віри в Перемогу тих, хто опинився в нацистських таборах смерті.

Збірник документів і матеріалів "У роки неволі" зацікавить істориків, краєзнавців, викладачів, студентів та учнів, а також всіх, кому небайдужа історія рідного краю.

На початок
На початок