Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


7 лютого 2017 р.

Голова Державної архівної служби України та Генеральний директор Національного архіву Угорщини під час консультацій досягли згоди обмінятися пропозиціями щодо реалізації спільних проектів з оцифрування архівних документів та створення електронних баз даних з подальшим розміщенням цієї інформації в мережі Інтернет. Жужана Міко запросила українських архівістів відвідати Угорщину з метою вивчення досвіду угорських архівістів у цьому напрямку, та звернула увагу, що проведенню роботи з оцифрування має передувати реставрація архівних документів. Обидві сторони відмітили позитивний результат регіонального співробітництва Державного архіву Закарпатської області з Саболч-Сатмар-Березьким комітатським архівом. По завершенню консультацій Тетяна Баранова та Жужана Міко відповіли на запитання представників місцевих засобів масової інформації.

Цього ж дня Голову Державної архівної служби України та Генерального директора Національного архіву Угорщини прийняв Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. Участь у зустрічі також взяли Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Генеральний консул Угорщини у місті Ужгороді Ласло Віда, заступник Голови Державної архівної служби Ігор Бондарчук, представники Генерального консульства, Укрдержархіву, Держархіву Закарпатської області.

Результатом розвитку регіонального міжнародного співробітництва між українськими та угорськими архвістами стала урочиста презентація спільного видання "Привілейована грамота 1836 року про надання права Березькій жупі користуватися печаткою". Присутні на церемонії мали унікальну можливість ознайомитися з оригіналом архівного документу, який зберігається у відділі Держархіву області в м. Берегово.

Як відмітила під час свого виступу на презентації Тетяна Баранова: "Архівісти тримають у своїх руках безцінний скарб, нашу історію. І сьогодні завдяки спільним зусиллям архівістів України та Угорщини ми отримали можливість побачити унікальний архівний документ". Генеральний консул Угорщини в Ужгороді відмітив "відкритість та готовність українських колег до співпраці", а Генеральний директор Національного архіву Угорщини акцентувала увагу на тих змінах, яких зазнала архівна справа в світі у порівнянні з минулими роками.

На початок
На початок