Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


21 лютого 2017 р.

Для працівників архівних установ райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад та трудових архівів був проведений майстер-клас з науково-технічного опрацювання документів, а саме послідовності основних технологічних процесів реставрації, ремонту, брошурування та оправлення документів з паперовими носіями, яке здійснюється з метою збереження їх фізичного стану. Відвідувачі були ознайомлені з вимогами до реставраційних матеріалів, що застосовують архівні установи під час проведення реставраційно-палітурних робіт.

Наочно було показано процес реставрації: розшивання, розбирання справи на окремі аркуші, очищування, відновлення первісного формату, доповнення втрачених фрагментів, ремонт механічних пошкоджень, приклеювання коренців, осушування пресування, підрізування, поаркушна перевірка, брошурування, підшивання, оправлення, перевірка якості виконаної роботи. Чималу увагу було приділено оформленню справ, оформленню обкладинок, (титульних аркушів), перевірянню відповідності заголовків змісту підшитих документів та його відповідності заголовку в опису справ підрозділу. Практичні роботи сприяли більш усвідомленому розумінню теоретичних основ цих робіт.

Слухачі зажадали й надалі проведення на базі Державного архіву Запорізької області зайнять з методичних роз'яснень щодо організації діловодства та архівного зберігання документів, їх обліку та використання, практичних майстер-класів.

На початок
На початок