Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


16 березня 2017 р.

На виставкових стендах презентовано понад 50 документів та 10 світлин, які відтворюють найбільш значущі події Української революції березня 1917 року – «Заклик ради Товариства українських поступовців" – та закінчуючи документом, датованим 20 березня 1920 року – "Лист В. Винниченка до ЦК КП(б)У щодо його бачення політичного та соціально-економічного стану в Україні». Окремий стенд знайомить відвідувачів з оцінкою революційних подій сучасними науковцями, викладеною на шпальтах українських сучасних часописів.

Деякі документи мають певні особливості. Так, лист Михайла Грушевського до Іллі Шрага, чернігівського громадського діяча та адвоката, з проханням посприяти у справі налагодження взаємовідносин між Україною та Тимчасовим урядом містить автограф голови Української Центральної Ради. Також експонуються документи з підписом-автографом відомого історика В. Модзалевського, який у грудні 1917 року опікувався фінансовим станом Чернігівської губернської вченої архівної комісії та з "мокрою печаткою" Української Центральної Ради. Раритети перебувають на зберіганні в Держархіві області.

У презентації виставки взяли участь заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Романова Н.А., регіональний представник Українського інституту національної пам'яті Бутко С.В., ліцеїсти Чернігівського залізничного ліцею. Виставка зацікавить всіх, хто вивчає історію Української революції 1917–1921 років – від науковця до краєзнавця, а також учнівську та студентську молодь.

На початок
На початок