Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


21 вересня 2017 року відбувся Круглий стіл з міжнародною участю: «Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього», присвячений 100-річчю від дня створення першого державного органу управління системою архівних установ України. Захід проходив у конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України та зібрав близько 130 гостей та учасників.
Учасників та гостей заходу, за допомогою сервісу Скайп-конференції, привітали проректор Білоруського державного університету-завідувач кафедри джерелознавства історичного факультету Білоруського державного університету С. М. Ходін; декан історичного факультету Білоруського державного університету О. Г. Кохановський; завідувач відділу археографії Білоруського науково-дослідного інституту документознавства та архівної справи В. С. Поздняков; в. о. директора Державного архіву Одеської області Л. Г. Білоусова.
Учасники обговорили такі питання як: місце та статус архіву в державі, сучасні технології в архівах (НR, PR, Hi-tech, Science), архівіст майбутнього (стандарти проф.освіти, спеціалізована література).
Програма заходу також передбачала перегляд світлин та кінохроніки із архівного життя століття, що минуло; літературні хвилини, під час яких було прочитано віршовані рядки колишнього керівника українських архівістів Б.В. Іваненка, зокрема - "Архівний хорал", та авторські віршовані строки співробітниці Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України; хвилину пам'яті (мовчання) архівістам, що залишили нас в цьому світі; підписання угоди про співпрацю між Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства та Навчально-науковим Гуманітарним інститутом Національного авіаційного університету; відзначення Подяками Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства науковців, що працюють в галузі та активно співпрацюють із Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства.


На початок
На початок