Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


17 жовтня директор ЦДАЗУ Ірина Мага та головний архівіст Надія Лихолоб взяли участь у відкритті мультимедійної виставки з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців (далі – СКУ) «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», що відбулася у стінах Верховної Ради України.
Захід проведено у рамках Всеукраїнської просвітницької акції з метою поширення знань про СКУ та популяризації його діяльності.
Організаторами заходу виступили Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівськаполітехніка» (МІОК) та Центральний державний архів зарубіжної україніки за підтримки Комітету Верховної Ради України з питаньєвропейської інтеграції.
Виставку презентував заступник директора МІОК Андрій Яців. У її відкритті взяли участь Генеральний Секретар СКУ Стефан Романів (Австралія), голова Світової ради засобів масової інформації СКУ Ірина Мицак (Канада), директор Української Національної Інформаційної Служби УККА Михайло Савків мол. (США), член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець, депутати Верховної Ради України та інші.
Представлені в експозиції архівні документи стосуються витоків утворення та діяльності СКУ протягом його 50-річної діяльності. Вони були передані ЦДАЗУ Фундацією імені Олега Ольжича в Україні, родиною відомого українського громадсько-політичногодіяча в еміграції Павла Дорожинського та іншими закордонними українськими організаціями.
Мистецьким доповненням заходу стала виставка відомого художника-реставратора Лева Скопа «Українська Покрова».
Виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» презентуватиметься в Полтаві, Дніпрі, Запоріжжі, а такожінших містах України, Європи та Канади.
На початок
На початок