Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


У Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського директор Державного архіву Чернігівської області презентувала найцікавіші документи, що зберігаються в архіві, й відтворюють процес утворення двох адміністративно-територіальних одиниць – 1802 року – губернії та в 1932 році – області.
У відкритті виставки «Першоджерела до річниць створення Чернігівської губернії та Чернігівської області» взяли участь голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч та Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко.
Інтерес у відвідувачів викликали документи: «Указ Сенату Російської імперії про створення губерній Малоросійських: Чернігівської та Полтавської і Білоруських: Могільовської та Вітебської» (27 лютого 1802 р.), «Протокол Чернігівського губернського правління про утворення Чернігівської та Полтавської губерній (14 березня 1802 р.), «Протокол Чернігівського губернського дворянського депутатського зібрання про утворення Чернігівської та Полтавської губерній» (20 березня 1802 р.), а також: «Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету «Про ліквідацію губерній й про перехід на трьохступеневу систему управління» (3 червня 1925 р.), «Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету про утворення Чернігівської області» (15 жовтня 1932 р.).
Директор Державного архіву Чернігівської області Раїса Воробей виступила на круглому столі, присвяченому ювілеям з доповіддю на тему «Адміністративно-територіальний устрій Чернігівської губернії та області: джерела дослідження».
На початок
На початок