Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Традиційна підсумкова колегія Укрдержархіву цього разу проходила нетрадиційно. «Преамбулою» заходу було прийняття присяги архівіста. Як зазначила Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, цю традицію започатковано, аби привернути увагу до професії архівіста, до високої місії,яку виконують у суспільстві вартові документальної пам’яті українського народу.В урочисту шеренгу вишикувалися Марина Жупінас, Костянтин Євсєєв, Володимир Сємков, Ярина Лабудяк, Ігор Резнік, Оксана Біла, Вячеслав Жигун, Дар’я Слободяник, які недавно закінчили виші і влилися в родину архівістів. Вони заприсяглися надійно зберігати для майбутніх поколінь історичну правду, поважати права та інтереси громадян, суворо дотримуватися законів, сумлінно і наполегливо працювати, примножувати здобутки і досягнення попередників.Очільниця архівної системи тепло привітала молоде поповнення і побажала юним колегам успіхів у роботі і великого щастя. У подарунок про цей пам’ятний день Тетяна Іванівна вручила новачкам троянди й книги. Учасники колегії гучними оплесками долучилися до щирих привітань на адресу винуватців цього торжества.
Ще одну приємну місію виконала Голова Укрдержархіву, поздоровивши із 65-річчям директора Центрального державного науково-технічного архіву України Євгена Семенова, який багато років свого життя присвятив архівній справі.
Ділова частина засідання колегії проходила із застосуванням презентаційних слайдів, що виразно відображали весь спектр складного процесу цифровізації архівної справи і діловодства,організації формування, обліку та зберігання документів Національного архівного фонду, надання якісних та комплексних інформаційних послуг у сфері архівної справи, вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років, забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації. Власне, це й стало ключовими пріоритетами, визначеними на 2018 рік.
За ініціативи Голови Укрдержархіву робота колегії відразу перейшла в русло живого спілкування. Доволі стислі доповіді супроводжувалися насиченими цифрами і фактами слайдами, які демонструвалися на трьох великих моніторах.А доповнювали цю «картинку» виступи керівників архівних установ та спеціальних установ страхового фонду документації.Часто це переростало в дискусію, що надавало динамічності офіційному зібранню.До слова,зокрема, були запрошені начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Юлія Прилепішева, директор Центрального державного історичного архіву, м.Львів Діана Пельц, директор Державного архіву Волинської області Сергій Карасюк, заступник начальника відділу організаційного забезпечення і контролю за виконанням Геннадій Прокоф’єв, директор департаменту страхового фонду документації Андрій Меленець, директор Центрального електронного архіву України Юрій Ковтанюк, директор Державного архіву Хмельницької області Володимир Байдич, директор департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду та науково-методологічного забезпечення Світлана Сельченкова, директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко.
Живий струмінь у роботу колегіального органу Укрдержархіву вніс заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов (віднині високопосадовець опікуватиметься роботою архівної системи). Він не приховував того,що його обізнаність з цих питань ще невелика, але в цьому є й позитив: заступник Міністра починає цю роботу з чистого аркуша,отже його сприйняття проблем архівістів буде неупередженим і об’єктивним. Денис Вікторович зробив акцент на економічній складовій роботи архівних установ, пошуку тих рішень,які спрямовані на фінансове зміцнення усієї галузі. Виступ Дениса Чернишова викликав жвавий інтерес в учасників колегії.
Думками з приводу вшанування подій Української революції 1917-1921 років і народження нового проекту поділилася директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Маковська.
Проект рішення колегії обговорювався також активно й зацікавлено. Доречними і обгрунтованими були, зокрема пропозиції голови Профспілки працівників державних установ України Юрія Піжука.
Члени колегії одноголосно прийняли розгорнуте рішення, яке визначає стратегію розвитку архівної системи, а також відповіді на виклики часу.

На початок
На початок