Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталуВиставку відкрила директор ЦДАЗУ Ірина Мага, яка наголосила на актуальності експонованих документів, що повертаються в Україну і стають культурним надбанням нації завдяки нашим співвітчизникам-жертводавцям, частіше всього родичам закордонних українців, які передають до архіву творчу і документальну спадщину літераторів-емігрантів.
Вітальні слова на відкритті експозиції виголосили заступник начальника відділу контролю за переміщенням культурних цінностей Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Інеса Татіївська, родич відомих поетів закордоння Бориса Олександрів-Грибінського та Ганни Черінь, заслужений артист України Борис Лобода, доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Валентина Піскун.
Потому відбулася тематична екскурсія, яку провела начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова.
Уперше на виставці демонструються архівні документи, що свідчать про тернистий шлях повернення в Україну творчої спадщини українських літераторів-емігрантів, зокрема Уласа Самчука, Василя Барки, Віри Вовк та важливу роль, що відіграла у цьому процесі Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України (з 2000 року – Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон).
На відкритті виставки були присутні представники Укрдержархіву, центральних державних архівних установ, науковці, студенти столичних вишів.


ФОТОРЕПОРТАЖ

На початок
На початок