Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


На виставці вперше представлені 15 документів, які зберігаються в фондах архіву і які розповідають про життя Гончара на Дніпропетровщині. Серед них метричний запис про народження Олександра Біличенка (справжні ім'я та прізвище Гончара). Цей документ спростовує відомості, поширені Інтернетом, про народження Олеся Гончара на Полтавщині. Наведений фрагмент спогадів сестри письменника, в якому вона згадує походження псевдоніму, який став другим ім'ям брата на все життя.
Значний інтерес мають документи, датовані 1968 роком і присвячені найбільш важким часам у житті письменника. В цей період був написаний роман "Собор". Прообразом собора про який йдеться в романі був Троїцький собор у м. Новомосковську Дніпропетровської області. В образі негативного бездуховного партійця тодішній перший секретар Дніпропетровського обкому КПРС О. Ф. Ватченко впізнав себе. Розгорнувся серйозний скандал. Вже надрукований тираж роману був знищений, а сам роман заборонений. Саме перебіг подій навколо роману "Собор" відображений в документах партійних органів та місцевій періодичній пресі, що зберігаються у фондах архіву.
Представлені на виставці документи зацікавлять не лише дослідників творчості О. Гончара, науковців – філологів, але й представників широкого загалу.


На початок
На початок