Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


У відкритті виставки взяли участь працівники Державного архіву Тернопільської області та Національного заповідника «Замки Тернопілля», представники органів влади та ЗМІ.
Експозицію виставки можна розділити на окремі розділи. В першому розділі – представлені плани м. Збаража із зазначенням місця будівництва моста через річку Гнізну, план будівництва Збаразького замку, карти розміщення доріг у Збаразькому повіті станом на 1934 рік, а також лист про необхідність взяття під охорону будівель Збаразького замку датований 1941 роком.
Наступна частина експозиції – це документи з історії Збаразького повіту в різні періоди ХХ століття. Зокрема, це відомості начальника Збаразького повіту про населені пункти, територію повіту, розподіл землеволодінь, кількість фабрик і заводів, шляхи сполучення, урядові і громадські установи станом на 1914 рік, загальна характеристика Збаразького повіту станом на 1933, 1935 роки, список підприємств, які розміщувались у м. Збаражі і Збаразькому повіті у 1941 році (під час німецької окупації).
У третьому розділі розміщені документи, які висвітлюють громадське та культурне життя до 1939 року у Збаражі. Найдавніший документ в експозиції виставки - лист членів громади м. Збаража від 8 лютого 1903 року про наміри заснувати в місті читальню товариства «Просвіта», яке підписали Олексій Заячківський, Тома Качоровський, Теодор Заячківський, Лука Цюрпак та лист воєводського уряду в Тернополі до повітового староства в Збаражі про безпідставне закриття читальноготовариства «Просвіта» (1932р.).
На початок
На початок