Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Відкриття документальної виставки відбулося у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації.
На заході були присутні: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації М. І. Білокінь, державні службовці, краєзнавці, представники ЗМІ, громадськості.
На виставці представлено 48  документів  (з них 11 текстових) за період 1902-2016 років.
В експозиції виставки - документи про полтавський період життя С. В. Петлюри: джерела про навчання у Полтавському духовному училищі та Полтавській духовній семінарії, участь майбутнього провідника нації в українській семінарській громаді та Революційній українській партії (РУП); світлиниа деяких викладачів духовної семінарії, учнів старших класів, яких було виключено із навчального закладу в 1902 р. внаслідок політичних заворушень, місця дореволюційної Полтави (вул. Загородня, приміщення духовної семінарії), пов’язані з родиною Петлюр тощо.
Окрім того, експонується підбірка архівних документів, що розповідають про державотворчу і громадську діяльність С. В. Петлюри у період української революції 1917-1921 рр.: Універсал Директорії УНР про злуку Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою (22 січня 1919 р.), Декларація Директорії УНР (26 грудня 1918), Закон «Про Державну Українську грошову одиницю» (6 січня 1919 р.), постанова Ради Народних Міністрів УНР про становище на Україні у зв’язку з єврейськими погромами (18 серпня 1919 р.), Відозва Головного отамана військ УНР, голови Директорії УНР С. В. Петлюри до населення України (1921 р.), посвідчення Симона Петлюри - члена Генерального Секретаріату Української Центральної Ради (1917). На світлинах цього розділу - перший склад Генерального Секретаріату Центральної Ради (1917), учасники Українського військового з’їзду в Києві (1917 р.), документи періоду Директорії УНР.


На початок
На початок