Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Захід присвячено багатогранній особистості, актору Українського народного театру в Пряшеві (Словаччина), письменнику, поету, публіцисту, активному громадському діячеві Павлу Маскалику, який цього дня святкує своє 76-річчя.
Виставку відкрила директор ЦДАЗУ Ірина Мага, яка наголосила на актуальності повернення в Україну культурного надбання нації, зокрема таких непересічних українців, як Павло Маскалик, котрий у 2014 році передав на постійне зберігання до архіву свою творчу і документальну спадщину, а також протягом усіх цих років підтримує дружні стосунки з ЦДАЗУ.
Вітальні слова на відкритті експозиції виголосили заступник начальника відділу взаємодії із державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Укрдержархіву Олександр Денисенко, голова Спілки архівістів України Микола Щербак, заслужений артист України Борис Лобода, завідувачка Музею Марії Заньковецької Наталія Бабанська, дослідниця творчості, довірена особа Павла Маскалика в Україні Марина Бабенко-Жирнова та інші.
Ті, хто завітав на виставку, підготовлену спільними зусиллями архівістів і музейників, мали змогу не лише зануритися у творчу атмосферу українського театру, що працював в еміграції у другій половині ХХ століття і сприяв збереженню українського слова та історичної пам’яті українського народу, а також дізнатися про життя та багатогранну творчу спадщину Павла Маскалика, як актора театру, кіно і радіо, режисера, драматурга, поета, письменника, автора творів для дітей, перекладача.
Із представленими в експозиції документами і світлинами Павла Маскалика, його життєвими і творчими дорогами ознайомила відвідувачів тематичної виставки начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова.
У рамках культурно-мистецького заходу заслужений артист України Борис Лобода прочитав уривок з оповідання Павла Маскалика «Материн сонет». А голова Спілки архівістів України Микола Щербак вручив Почесну грамоту Спілки архівістів України за успішне здійснення важливих заходів, спрямованих на сприяння розвитку архівної справи, особистий внесок у забезпечення формування НАФ документів зарубіжної україніки та з нагоди 70-річчя від дня народження першому директору ЦДАЗУ Юрію Кулінічу.
Гості заходу змогли переглянути відеоверсію документальної виставки «Моє життя – в житті мого народу. Творчими дорогами Павла Маскалика» і зробили колективне фото на згадку, щоб відправити ювіляру в Пряшів.
Виставка у Музеї Марії Заньковецької працюватиме до 5 липня поточного року.


ФОТОРЕПОРТАЖ

На початок
На початок