Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Нова виставка є спільним проектом Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Вишгородського історико-культурного заповідника, Музею історії моди Марини Іванової, колекціонерів Дмитра Піркла та Василя Михальчука.У рамках відкриття відбулася презентація каталогу виставки «Київські мотиви. Адреси і адресати» та презентація книги видавництва «Мистецтво» «Київ столітньої давнини» (автори Д. Малаков та А. Прибєга).
Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України – найбільша у Європі скарбниця, яка зберігає документи особового походження. Письменники та поети, режисери, сценаристи, художники, композитори, актори театру і кіно, співаки та музиканти, мистецтвознавці від першого дня створення ЦДАМЛМ України передавали на зберігання найкоштовніші надбання – свою документальну спадщину. Це видані і невидані літературні твори, нотні записи, щоденники тощо. У величезному масиві надзвичайно цінних творчих та біографічних документів окремою складовою, особливою за своєю емоційною насиченістю, проходять епістолярії, листування. І листування на поштових листівках також. У експозиції виставки представлені саме ті листівки, тематика яких суголосна з темою. Перед нами Київ та Київщина столітньої давнини, місто, вулицями якого ходили Павло Альошин, Володимир Заболотний, Іван Кавалерідзе, Олександр Богомазов, Костянтин Піскорський, Іван Їжакевич, Микола Лисенко, Кирило Стеценко та багато інших видатних представників творчої еліти України. На невеличких поштових листівках – цілий всесвіт минулого, втрачені, але не забуті архітектурні перлини Києва та Київщини, жителі нашого регіону, зупинена мить минулого…
Крізь призму видових поштових карток та циклу гравюр українського графіка, народного художника України, члена Спілки журналістів України, члена Спілки художників України Миколи Стратілата види Києва та Київщини дають можливість не лише отримати уявлення, який мали вигляд міста у кінці ХІХ – на початку ХХ ст., а й доторкнутись до «живої» історії, зануритись в атмосферу тогочасного буття.
скравим акцентом стала експозиція старовинних самоварів та одягу кінця ХІХ – початку ХХ ст. з музейного зібрання Вишгородського історико-культурного заповідника, що відображає традиції, котрі домінували у побуті жителів Київського Полісся. Вагомим доповненням є оригінали унікальних старовинних географічних карт.
Родзинкою експозиції є унікальні експонати, надані фундатором Музею історії моди Мариною Івановою, які допомагають побачити, якими були кияни та жителі Київщини тих часів, які речі їх оточували.
На відкритті нового виставкового проекту з вітальними словами виступили директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури Ігор Подолянець, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Леонід Андрієвський, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університетуімені Тараса Шевченка Марина Палієнко. Музичним дарунком для гостей свята став виступ музиканта, композитора, заслуженого артиста України, людини, чия доля нерозривно пов’язана з архівом-музеєм, Кирила Стеценка.
Гостями свята стали представники Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, працівники архівів та музеїв Києва та Київщини, представники наукових установ, творчих спілок, громадськості та ЗМІ.Виставковий проект об’єднав усіх, кому важливе питання збереження історичної та культурної спадщини.
Виставка працюватиме з 5 липня по 6 серпня 2018 р.
Режим відвідування виставки: понеділок – п’ятниця 10:00-16:00 (крім суботи та неділі).
Вхід вільний
Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-а, територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід).Замовлення екскурсій для груп відвідувачів за тел. 0976138770.


На початок
На початок