Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Урочиста частина ювілейних заходів відбулася в Клубі Кабінету Міністрів України. За словами Міністра юстиції Павла Петренка, протягом 4 останніх років в Україні відбуваються масштабні зміни в органах юстиції, які відповідають за поновлення права і справедливості в країні. Фактично нині виправляються помилки, які були допущені в роки новітньої української державності, й надолужується все, що було не зроблене з моменту створення української юстиції у 1918 році.
«Саме зараз ми реалізовуємо на практиці мрії і думки українських юристів початку минулого століття, коли почала свій відлік історія вітчизняної юстиції, про те, що кожна людина народжується вільною і рівною в своїх правах, а верховенство права – фундаментальний принцип існування держави. Сьогодні ми поновлюємо втрачену довіру українських громадян до юстиції і до органів правосуддя, будуємо систему юстиції з нуля, відмовляючись від радянських принципів бюрократії», - заявив очільник Мін’юсту.
Він подякував кожному працівнику системи юстиції за відданість своїй справі під час запровадження кардинальних новацій, які якісно покращують життя громадян.
«Але ще більше у нас є викликів, щоб побудувати по-справжньому справедливу й прозору систему юстиції, якій довірятиме кожна людина. Ми маємо всі шанси забезпечити високий стандарт ставлення до громадянина, який базується на повазі, відкритості й підзвітності. Щоб слово юстиція наповнилося своїм справжнім змістом – «справедливістю», не залежно від майнового чи соціального стану або ж ситуації, в яку потрапила людина», - наголосив Міністр юстиції.
За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, юстиція має  дуже велике значення у системі державного управління.
«Перед вами стоїть велике завдання створити систему, яка почне відновлювати довіру українських громадян до державних інституцій та процесів, які відбуваються в нашій державі. Зараз ми починаємо відновлювати справедливість і зміцнювати нашу державу. Я точно знаю, що ми маємо усі можливості створити такі умови, якими пишатиметься кожен громадянин. Такі умови, де кожен зможе себе реалізувати та захистити», - додав очільник Уряду. Він також зауважив: за 4 роки роботи Міністерства юстиції під керівництвом Павла Петренка було реалізовано дуже багато прогресивних реформ, які вже дають прекрасні результати. «І цей результат – більш якісні послуги, відкриті реєстри, дуже чіткі і зрозумілі кроки, які нівелюють можливість корупції у багатьох сферах», - підкреслив Володимир Гройсман.
Державний секретар Кабінету міністрів Володимир Бондаренко також подякував Міністерству юстиції за роботу.
«Робота з міністерством відзначається комфортом та результативністю. Лише за останні півроку спільними зусиллями ви підготували близько 200 актів. Це щоденна робота кожного зі співробітників юстиції. Можливо, це не та робота, яка викликає захоплення, але коли бачиш її результат – розумієш, що вона не була даремною. Реалізовані Міністерством юстиції ініціативи говорять про те, що відомство рухається на зустріч людям не словами, а діями», - підкреслив Володимир Бодаренко.
Понад 100 співробітників органів юстиції отримали почесні нагороди: нагрудні знаки, подяки, грамоти та відзнаки Кабінету міністрів та Міністерства юстиції. А заступник Міністра юстиції Іван Ліщина удостоєний звання «Заслужений юрист України».
Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова також взяла участь у відкритті виставки архівних документів “Становлення та розвиток Міністерства юстиції України”, яке в рамках святкування 100 річного ювілею української юстиції відбулося у приміщення Музею “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська”.
У підготовці виставки активну участь взяли Державна архівна служба України та центральні державні архіви. Основу експозиції склали документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Крім того, представлені документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Державної наукової архівної бібліотеки.
У своєму виступі Голова Державної архівної служби Тетяна Баранова сказала, що виставка є подарунком Міністерству юстиції до сторічного ювілею.


На початок
На початок