Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Ці події відбулися у Львові 17-22 серпня 2018 року, головним організатором яких виступили Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».
Форум, який зібрав понад 200 освітян із 36 країн світу, проходив на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови».
Відкривати форум приїхали перша леді Марина Порошенко та міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
Основною темою зібрання стало українське освітнє середовище за кордоном як джерело поширення української мови, історії та культури, що є важливим для зміцнення іміджу України на міжнародній арені. Мета форуму – створення платформи для налагодження співпраці щодо поширення української мови у світі, розроблення навчально-методичних матеріалів для використання в українських суботніх та недільних школах за кордоном, а також – для обміну досвідом між педагогами, які викладають предмети українознавства.
На одному з круглих столів форуму була презентована тематична добірка документів «До 85-річчя відзначення Голодомору 1932–1933 рр. в Україні», підготовлена за архівними зібраннями ЦДАЗУ як дидактичний матеріал, розрахований на загальноосвітні навчальні заклади, у т. ч. й українські закордонні школи.
Також у рамках форуму відбувся передпрем’єрний показ фільму «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсер якого - Borys Buniak, доктор медицини, фахівець із гастроентерології, активний представник української діаспори у США.


На початок
На початок