Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


На виконання Указу Президента України № 99/2018 від 11 квітня 2018 року «Про відзначення 27-ї річниці незалежності України» в центральних державних архівах проведено виявлення архівних документів, що висвітлюють 100-річчя відродження української державності, події Української революції 1917-1921 років, їх значення для проголошення Україною незалежності у 1991 році.
На виставці архівних документів «Українська державність: Відродження. 100 років» репрезентовано понад 60 документів.
Слова із цих документів стали назвами стендів, у них промовисто відображено основний зміст виставки.
За сприяння обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації, державних архівів областей та міста Києва документи Національного архівного фонду України стали доступними для всіх громадян України. У місті Києві виставка експонується в приміщенні Київської міської державної адміністрації, де з архівними документами мають змогу ознайомитися відвідувачі та учасники урочистих заходів, організованих до 27-ї річниці незалежності України.
Слід відзначити інновацію Кіровоградської області, де буде використано новітні технології для презентації виставки, експозиція якої демонструватиметься під час проведення урочистих заходів на площі перед Кіровоградським академічним обласним українським музично-драматичним театром імені М. Л. Кропивницького та на площі Героїв Майдану обласного центу.
Експозиція виставки буде розміщена на центральних площах та вулицях обласних і районних центрів та інших населених пунктів. Так, наприклад, у місті Дніпро на проспекті Олександра Поля та вулиці Михайла Грушевського, у місті Запоріжжя – на майдані Героїв, у Луцьку - на Театральному майдані, у місті Львові - проспект Свободи, у місті Полтаві - Театральна площі, у місті Тернополі – на вулиці Сагайдачного (біля пам’ятника Івана Франка), у Чернігові - на території Красної площі та скверу імені Богдана Хмельницького, у Херсоні - на вулиці Суворова.
У приміщеннях обласних державних адміністрацій та музейних установ виставка буде експонуватися у Івано-Франківську, Києві, Кіровограді, Черкасах, Чернівцях.
На початок
На початок