Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


На виставці презентовано понад 30 документів, майже 20 світлин, 2 карти-схеми, що хронологічно охоплюють період з 1935 року по 1948 рік. Документи поділено на тематичні блоки: «Чернігів напередодні війни», «Вторгнення», «Нацистський «новий порядок», «Зруйнований Чернігів», «Корюківська трагедія», «Злочин проти людяності», «Доля остарбайтерів», «Визволення Чернігова та Чернігівщини», «Відбудова».
Документи відтворюють трагічні сторінки історії міста та області окупаційного періоду: розстріли мирних громадян та військовополонених, знищення населених пунктів з усіма мешканцями – трагедія Корюківки, вивезення чернігівців на рабські роботи до Німеччини тощо.
Домінанта виставки – стенди під загальною назвою «Визволення Чернігова та Чернігівщини». Презентовані на них документи відтворюють процес визволення міста Чернігова та області, зокрема Ріпкинського району як складової битви за Дніпро – фотопортрети командного складу 61-ї та 65-ї армій та їх підрозділів, які брали участь у визволенні Ріпкинського району, стаття О. Іванова та Т. Роднєва «Радульці робили все для швидкого розгрому ворога», «Витяг з хроніки подій періоду тимчасової окупації та звільнення Червоною армією населених пунктів Ріпкинського району» з книги «Дзвони пам’яті».
У контексті святкування 21 вересня Дня міста звертає на себе увагу стенд «Відбудова». Адже, завдячуючи саме титанічній праці містян, було відроджено місто Чернігів. Фоторяд – наочне підтвердження цьому.
Виставка зацікавить молодих людей, які незабаром поповнять лави збройних сил України, істориків-професіоналів та аматорів, учнівську молодь, тих, кому небайдужі поняття: звільнення Батьківщини, Перемога, пам’ять про загиблих.
Для ознайомлення з експозицією фотодокументальної виставки, присвяченої річниці звільнення Чернігівщини від нацистських окупантів, запрошено учнівську молодь.
На початок
На початок