Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Співорганізаторами семінару виступили Центральний державний електронний архів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Спілка архівістів України.
Під час семінару були розглянути актуальні питання у розрізі одного із основних пріоритетів Державної архівної служби України на 2018 рік – цифровізації архівної справи та діловодства.
Директор Центрального державного електронного архіву України Ю.Ковтанюк під час своєї доповіді зупинився на проблемних питаннях оцифрування документів Національного архівного фонду України та порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки на архівне зберігання.
Директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства О.Гаранін ознайомив присутніх із теоретичними розробками щодо цифровізації архівних процесів.
Директор Державного архіву Київської області С.Каменєва окреслила основні проблеми впровадження електронного документообігу та зберігання електронних документів, а також поділилися досвідом обласного архіву у напрямку створення фонду користування документів. Під час свого виступу директор архіву акцентувала увагу на продовженні проекту щодо створення бази даних «Оцифровані описи справ Державного архіву Київської області», до якого на сьогодні ввійшли описи справ 670 фондів дорадянського періоду за 1778-1917 роки, та за допомогою якої кожний бажаючий має можливість ознайомитися в он-лайн режимі зі складом документів державного архіву та у подальшому замовити потрібну йому справу, не відходячи від монітору власного комп’ютера. Продовжуючи цей проект, обласний архів працює над створенням бази даних описів справ радянського періоду і планує цифрові копії описів перших 540 фондів радянського періоду оприлюднити у І кварталі 2019 року.


На початок
На початок