Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Новий проект передбачає проведення цікавих заходів за участю неординарних особистостей. «Сьогоднішнім гостем архіву є вчений-етноісторик філософського спрямування, культуролог, письменник, перекладач Василь Хитрук. Він є автором праці з етноісторії України та Європи, книги, яка стала своєрідним бестселером в Україні, Чехії, Білорусії, Канаді, Японії – «Золота булава. Духовний Код Трипілля, України і Європи», – зазначив директор архіву Федір Полянський.
Виступаючи перед аудиторією, яку склали студенти І-го курсу історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, науковці, громадські діячі краю, Василь Хитрук представив дві праці: «Золота булава : Духовний Код Трипілля, України і Європи» та «Короткий енциклопедичний етимологічний словник українознавця і слов'яноведа». Ґрунтовно автор зупинився на першій праці, яка стала результатом його багаторічних подорожей та досліджень давнього світу та містить у собі нові трактування історії України.
Автор зазначив, що при написанні книги використані знання з етнології, археології, фольклору та мовознавства. Дослідник охарактеризовує особливості своєї книги – вона є новим поглядом на етноісторію нашої держави, на етноісторію слов’ян, Європи та світу. «Книга не є витвором фантазії, її базою є давні тексти та зображення, які я мав можливість вивчати», – підсумував ВасильХитрук. На згадку про зустріч, автор подарував працю «Короткий енциклопедичний етимологічний словник українознавця і слов'яноведа» Державному архіву Тернопільської області та історичному факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Бібліотека держархіву області збагатилась також і працею «Золота булава : Духовний Код Трипілля, України і Європи», яку придбав і подарував підприємець Юрій Олійник.


На початок
На початок