Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Виставка підготовлена Державним архівом у Пйотркові Трибунальському (Республіка Польща) за сприяння Генеральної Дирекції державних архівів Республіки Польща, консульських представництв Республіки Польща в Україні та фонду «Недалеко» (Республіка Польща, Україна).
Документи, представлені на виставці, відображають долю українських вояків, котрі брали участь у Першій світовій війні та боротьбі за незалежність України у період Української революції 1917-1921 рр., мігрантів і біженців, які осідали у гмінах Пйотрковського повіту, мешканців таборів інтернованих, у т.ч. табору № 11 у Пйотркові Трибунальському, що функціонував від кінця грудня 1920 р. до ліквідації у листопаді 1921 р.
У різний час у таборі перебувало від 370 до 540 інтернованих українських вояків. Матеріали виставки висвітлюють побут українських вояків у таборі, проблеми із санітарією, захворюваннями, лікуванням, харчуванням, працевлаштуванням тощо. Серед документів - іменні списки, світлини, військові посвідчення українських вояків, листи тощо.
На презентацію виставки до Миколаєва прибули директор Державного архіву в Пйотркові Трибунальському Томаш Матушак (Tomasz Matuszak), спеціалісти архіву: Мачей Хубка (Maciej Roman Hubka) і Міхал Ордак (Michal Ordak). У презентації взяли участь народні депутати України Тарас Кремінь та Іван Савка, голова Миколаївської Ради національних товариств Лоліта Каймаразова, голова Миколаївського обласного товариства поляків Єлизавета Селянська, голова Миколаївської крайової організації Народний рух України Юрій Діденко, голова Миколаївського обласного відділення Українського товариства «Просвіта» Ігор Марцинковський, директор Науково-дослідного інституту «Полоністики» Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ольга Морозова, представники миколаївських патріотичних і громадських організацій, вищих навчальних і середніх закладів, журналісти, громадськість. Перед присутніми з концертними номерами виступили молоді митці міста Миколаєва.
Виставки налічує 20 ілюстрованих архівними матеріалами стендів й експонуватиметься в держархіві Миколаївської області упродовж грудня 2018 р. – лютого 2019 р.


На початок
На початок