Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Виставка, яка експонувалася у залі Філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава», складається із 50 документів, з них 10 текстових. Вони охоплюють період кінця ХІХ століття до 2018 року.
На виставці були присутні керівники структурних підрозділів Полтавської обласної державної адміністрації, представники громадськості, засобів масової інформації, регіональних організацій Всеукраїнського товариства «Просвіта».
Виставка складається із двох головних розділів. У першому представлені документи та матеріали, які розповідають про становлення та розвиток просвітянського руху на Полтавщині (Статут «Просвіти» 1917 року, афіші, печатка Полтавського українського клубу), витинки із періодичних видань про українізацію навчальних закладів, улаштування курсів з української мови, проведення лекцій та вистав; портрети місцевих діячів товариства «Просвіта» 1917-1921 рр., Грицька Коваленка, Олекси Левитського, Володимира Щепотьєва та ін.
У другому розділі презентовано документи, що свідчать про діяльність Полтавського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка на сучасному етапі. Тут містяться документи про заходи просвітян з утвердження в області української мови, з пошанування пам’яті І. Мазепи, Т. Шевченка, С. Петлюри.
На інших стендах розміщені документи про участь полтавської делегації в урочистих заходах Всеукраїнського товариства «Просвіта» у Львові 8 грудня 2018 року (покладення квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка, нагородження президентом України голови Полтавського обласного товариства «Просвіта» М. Кульчинського орденом «За заслуги ІІ ступеня» та ін).


На початок
На початок