Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


На виставкових стендах розміщено більше 30 документів, а також ілюстрації, схеми, карти. Виставка об’єднала першоджерела, що перебувають на зберіганні в архівах міста Києва, зокрема, Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України, а також музею Національного університету ім. Тараса Шевченка та Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ. Хронологічно документи охоплюють кінець березня 1917 року – 2006 рік, їх умовно об’єднано у два блоки.
Документи, що увійшли до 1 блоку, відтворюють події, які відбувалися напередодні бою під Крутами, зокрема, загострення взаємовідносин між УНР та Росією, а також перебіг подій у січні 1918 року під станцією Крути на Чернігівщині, зокрема, «Про назрівання вирішального бою між українськими і радянськими військами на підступах до Києва». (9 січня 1918 р.), «Про відправку військ з Києва для боротьби проти радянських військ». (10 січня 1918 р.), «Із запису розмови по прямому проводу командувача всіх радянських військ М. Муравйова з начальником штабу боротьби з контрреволюцією на півдні Росії Д. Медведєвим». (17 січня 1918 р.).
Другий блок документів присвячено вшануванню подвигу юнаків після їх загибелі та десятиліття потому – в роки Другої світової війни, у післявоєнний час українською діаспорою в Канаді та в роки вже незалежної України – «Про збори родичів студентів і школярів, загиблих під Крутами, для обговорення питання про перепоховання тіл». (8 березня 1918 р.); «Про рішення Малої Ради перепоховати тих, хто загинув під Крутами, в Києві». (9 березня 1918 р.), «Оголошення та програма святкової академії у річницю бою під Крутами». (1956 р.) тощо. Декілька стендів присвячено відкриттю в 2006 році та експозиції Меморіалу Героям Крут.
Сьогодні, коли Україна продовжує боротьбу за свою волю й незалежність, свою цілісність і єдність, фотодокументальна виставка надає можливість відтворити історію більш ніж 100-літньої давнини, згадати тих, хто поклав голови, захищаючи батьківщину, та не забувати тих, хто ціною власного життя виборює її інтереси сьогодні.
На початок
На початок