Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Участь у зустрічі взяли представники Державної архівної служби України – директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк та головний спеціаліст сектору організації виставкової діяльності та зв’язків з громадськістю управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Укрдержархіву Валерія Деркач.
Метою заходу була презентація та обговорення ключових питань, що стосуються уніфікованих вимог (дизайн-коду) до офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади.
Цей захід мав роз’яснювальний характер, адже з прийняттям 12 червня 2019 року постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади», яким встановлено дизайн-код для офіційних веб-сайтів, усі органи виконавчої влади мають модернізувати свої офіційні вебсайти відповідно до нових вимог.
Дизайн-код передбачає єдині вимоги безпосередньо до дизайну офіційних веб-сайтів, тобто його візуалізації як єдиної системи, що має однаковий інтерфейс, кольорову гаму, шрифт, розміщення елементів тощо.
Учасники зустрічі отримали відповіді на питання, чому необхідно переходити на дизайн-код, у чому його переваги, у чому полягають принципи доступності державних веб-сайтів, якими шляхами можна профінансувати втілення нових вимог?
На заході також ішлося про конструктор веб-сайтів. За допомогою цього інструменту центральні органи виконавчої влади отримують можливість створювати власні вебх-сайти на урядовому порталі . Конструктор значно спрощує процес створення сайтів і може стати в нагоді багатьом центральним органам виконавчої влади, адже у планах стратегії реформи державного управління – до 2021 року привести 80% сайтів у відповідність до нового дизайн-коду.
Презентації експертів


На початок
На початок