Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Виставку, яка приурочена до 80-річчя організації, підготовлено науковим співробітником відділу використання інформації документів Дмитром Ожигановим.
Для експонування були відібрані документи з фонду Р-127 “Інститут чорної металургії Держкомітету Ради Міністрів СРСР з питань чорної і кольорової металургії, м. Дніпропетровськ”.
Виставкова експозиція включає 4 розділи, наповнені фотографіями, креслениками, схемами, текстовими документами, змістовно пов'язаними зі створенням та впровадженням таких прогресивних винаходів, як продування рідкого чавуну киснем у процесі виплавки, використання природного газу у доменному виробництві, нова технологія виплавлення сталі у мартенівських печах, “спарена прокатка” на тривалкових прокатних станах, визначення корозійної і теплової стійкості металів та сплавів, їх захист від руйнування, термічна обробка прокатних виробів тощо.
Перелічені винаходи – результат новаторів під керівництвом та за участю плеяди видатних учених-металургів зі світовим ім'ям, зокрема : Н. О. Воронової, М. М. Доброхотова, М. В. Луговцова, З. І. Некрасова, К. Ф. Стародубова, І. Г. Узлова, І. М. Францевича, О. П. Чекмарьова.
Сторінки архівних документів зберігають автографи зазначених осіб. Виставку оприлюдено українською та російською мовами.
На початок
На початок