Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


21 квітня 2009 р.

У Центральному державному архіві громадських об'єднань України відкрито документальну виставку, присвячену 115-й річниці від дня народження М. С. Хрущова, документи якої розкривають діяльність першого секретаря ЦК КП(б)У та голови уряду УРСР М. Хрущова в складні для України 1940-ві роки. Хронологічні межі експозиції обумовлено періодом перебування М. Хрущова на керівних посадах в Українській РСР - 1938-1949 рр.
Значну частину експозиції складають документи 1941-1945 рр.: підготовка країни до оборони та заходи з евакуації народного господарства в перші місяці війни, робота з організації партизанського руху опору, участь у визволенні території України від окупаційних військ та ін. Низка документів стосується діяльності М. С. Хрущова в Україні у повоєнний період: переселення українців та поляків, боротьба з націоналістичним підпіллям у західних областях України, перевиконання планів хлібопоставок у голодний 1947-й тощо.
Експозиція виставки суттєво доповнена цікавими фотодокументами про М. Хрущова під час його роботи в Україні та відвідування ним України на посаді першого секретаря ЦК КПРС на початку 1960-х років


На початок
На початок