Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України

від 22.04.2008

Відповіді на питання до Держкомархіву

1) Дзвінок з Дніпропетровська:
П: Я працювала в "Укргазнафтобуді" і зараз не можу знайти документи цього підприємства для підтвердження розміру своєї заробітної плати.

В: З приводу цього питання Вам потрібно звернутися до Державного архіву Дніпропетровської області (49069, м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 89, тел.: 8 (0562) 749-62-90, директор архіву Кіструська Ніна Володимирівна), у разі відсутності документів у зазначеному архіві, слід звернутися до Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24, тел.: 8 (044) 275-36-66, директор архіву Маковська Наталя Василівна).

2) Дзвінок з Кривого Рогу:
П: Мого дядю 21 лютого 1944 р. забрали з Криворіжжя в Німеччину. З того часу жодних відомостей про нього немає. Пошуки його велися через Червоний Хрест ще з 1945 року, надсилалися запити до Бад-Арользену, в обласний архів, в архів Міноборони Росії і звідусіль приходили негативні відповіді. Куди б Ви порадили мені звернутися ще для з'ясування долі мого дядька?

В: Якщо б ви знали хоча б місце куди його було вивезено до Німеччини, то можна було б звернутися до відповідного магістрату. Можна звернутися ще до Галузевого державного архіву Служби безпеки України (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 33, тел.: 8 (044) 256-97-82, начальник архіву Богунов Сергій Миколайович).

3) Дзвінок з Радчі:
П: Мій батько був у Чорнобилі, а потім його перевели в Радчу. Він служив прапорщиком. І ось зараз я шукаю документи в/ч 62008 щодо доз опромінення. Куди мені звертатися?

В: Вам потрібно звернутися до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України (01010, м. Київ, вул. Січневого повстання, 1, тел.: 8 (044) 280-18-72, начальник архіву Турчик Василь Іванович).

4) Дзвінок з Дніпропетровська:
П: В 1971 р. за рішенням виробничого відділу ЦК КПРС я була направлена на роботу у видавнициво "Зоря" Дніпропетровського обкому партії. Де може бути моя особиста справа і направлення?

В: Вам потрібно звернутися до Центрального державного архіву громадських об'єднань України, це колишній архів ЦК компартії України (01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, тел.: 8 (044) 285-55-16, директор архіву Лозицький Володимир Сергійович).

5) Дзвінок з Малої Виски:
П: Я працювала на цукровому заводі завідуючою сировинною лабораторією, я дзвоню не лише від себе, а й від співробітників, у 2005 р. змінився власник заводу. Документи здали в архівний відділ районної державної адміністрації. Зараз оформлюємо документи на пенсію і зіштовхнулися із такою проблемою. У відомостях заробітна плата та премії стоять у різних графах. Як зробити, щоб при оформленні архівної довідки врахували і премію?

В: Зазначте у запиті, що вам потрібні повністю всі виплати, які ви отримували. У разі виникнення питань ви можете звернутися до Державного архіву Кіровоградської області (25013, м. Кіровоград, вул. Академіка Корольова, 3, тел.: 8 (0522) 37-31-95, директор архіву Чвань Тамара Володимирівна). Якщо ситуація складна, тоді потрібно зробити запит на районне управління Пенсійного фонду і вони безпосередньо звернуться до архівного відділу або до держархіву області щодо Вас та ваших співробітників.

6) Дзвінок з с. Олександрівка Ріпкінського району Чернігівської області:
П: Згідно з постановою № 233 від 4 травня 1986 р., підприємством "Попернянський кар'єр скляних пісків" був направлений на ліквідацію Чорнобильської аварії. Через поділ підприємства на дві частини в мене виникли проблеми з оформленням пільгової пенсії. В особовій справі ліквідатора є довідка, яка дає право на державну пенсію на пільгових умовах, я в Пенсійний фонд надавав копію, а вони мені говорять, щоб я надав їм оригінал. Я ж з особової справи ліквідатора не вирву ту довідку. Куди я можу звернутися?

В: Зверніться до Державного архіву Чернігівської області (14000, м. Чернігів, вул. Мстиславська, 2, тел.: 8 (046) 60-85-81, директор архіву Воробей Раїса Борисівна).

7) Дзвінок з Полтави:
П: Я директор обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного. Будівництво нового приміщення дитячої бібліотеки напряму пов'язане з добудовою Державного архіву Полтавської бласті, оскільки це спільний проект, але архіву досі не дали гроші на будівництво з Києва. Через це і бібліотека не будується, гроші не виділяються.

В: Дійсно, все так і є. Ми намагались підтримати наш архів і вам, таким чином, допомогти, але Мінфін не підтримав запит обласної держадміністрації і в бюджет гроші не було закладено. Проблема лишається невирішеною і для нас, і для вас. Отже ми не полишатимемо спроби отримати ці гроші на наступний рік. Але все починається з облдержадміністрації, якщо вони зацікавлені в цьому будівництві, то мають закласти кошти у бюджетний запит від області. Ми будемо зі свого боку активніше теж це питання вирішувати. Сподіваємось, спільними зусилллями досягнемо успіхів.

8) Дзвінок з Києва:
П: Я звернувся до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України з приводу надання мені копії диплому і залікової відомості та відповіді не отримав. Зробив повториний запит, а мені відповіли, що вже надіслали відповідь і вдруге надавати довідку не можуть. Чи можна мені допомогти?

В: Дійсно, діє таке правило, що двічі не надаються довідки з того самого питання. Але, якщо винна пошта, Ви зверніться на адресу Державного комітету архівів України із запитом, а ми вже з Галузевим архівом Міноборони безпосередньо тоді, як вийняток, вирішимо це питання. Наші координати: 03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 24.

9) Дзвінок з Києва:
П: Як ви ставитесь до думки, щоб у структурі Державного комітету архівів був самостійний структурний підрозділ, який би займався лише питаннями діловодства, документознавства? Адже питання діловодства дуже важливі і нормативно-методичне забезпечення електронного діловодства, ви знаєте скільки там ще проблем невирішених.

В: Дуже слушне питання, дійсно, потрібно створювати такий окремий підрозділ. Ми намагались вирішити це питання, коли готували законопроект з діловодства і під який необхідно було організувати управління, але ж нам це поки не вдалося. В цьому році ми будемо порушувати питання перед Кабінетом Міністрів стосовно збільшення штатної чисельності Держкомархіву з метою створеня окремого підрозділу з питань загального та електронного діловодства.

10) Дзвінок з с. Олександрівка Ріпкінського району Чернігівської області:
П: Мою мати було примусово вигнано у 1941 році до Німеччини. Фонд "Взаєморозуміння і примирення" надавав компенсації особам, які перебували на примусових роботах у Німеччині. Поки я брав потрібну двідку час сплив. Що мені робити?

В: Ми радимо Вам звернутися до Українського національного фонду "Взаєморозуміння і примирення" при Кабінеті Міністрів України, вони займались виплатами, можливо, можна звернутися до Німеччини, у Фонді вам підкажуть. Адреса: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 15, тел. приймальної: 462-50-07.

На початок
На початок