Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


23 вересня 2009 р.

Виставка створена на основі плакатів періоду I і II світових воєн з фондів Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років", Національного музею історії України, центральних та обласних архівів України, Державної наукової установи "Книжкова Палата України ім. Івана Федорова", з колекцій О. Шереметьєва й Г. Кіркевича (Україна) та М. Богарта (Бельгія). Експозиція приурочена до 95-ї та 70-ї річниць початку Першої і Другої світових воєн. Представлено понад 200 музейних предметів.
Головною метою виставки є активізація пам'яті суспільства про жахливі світові катастрофи минулого століття, які завдали людству незмірних втрат і бідувань; акцентування через автентичні експонати, в даному випадку - плакати, тези про те, що в обох війнах ворогуючі країни використовували задля власної перемоги всі наявні засоби, зокрема мистецтво. Виставка допомагає зрозуміти, що трагедію українського народу під час світових воєн поглиблювала його бездержавність, але попри всі труднощі та перешкоди він зберігся як нація, зробив вагомий внесок у здобуття перемоги й миру.
Відкриває виставку музейна інсталяція з автентичних зразків зброї та військового спорядження періоду І та II світових воєн, яка закликає нащадків не забувати про криваві наслідки світових протистоянь XX сторіччя.
Виставка складається з двох розділів, у кожному з яких представлено політичні, агітаційні, видовищні та сатиричні плакати. У першому розділі - плакати періоду Першої світової війни, видані в 1914-1918 роках. Другий розділ "Плакати Другої світової війни" відповідно до тематики Меморіального комплексу представлений більш широкою палітрою.
Відвідувачам надана змога самостійно проаналізувати, співставити й протиставити плакати різних країн на різних війнах. Розглядаючи плакат як відлуння минулого, що застерігає, виставка наочно показує, що жоден з учасників світових воєн не може претендувати на роль носія абсолютної істини і добра. Виставка "Світові війни мовою плаката" є своєрідною колекцією пам'яті, що містить і матеріальні предмети, і зберігає минуле - подих часу, якому є про що говорити, про що мовчати, про що згадувати. Реконструкція трагічних подій І та II світових війн за допомогою плакатної продукції має ще раз нагадати людству про його обов'язок берегти мир.
На початок
На початок