Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Обережно! Архіви на аукціонах

4 червня 2007 р.

Повернення з США до Росії документів, викрадених з Державного військового архіву у Москві

За повідомленням газети "Сегодня", до Росії з США буде повернено 85 архівних документів, викрадених з Державного військового архіву у Москві, які згодом було виставлено на аукціоні. Серед документів - папери за підписами Льва Троцького, лист Петра І та указ Ніколая ІІ.

Детальніше:
газета "Сегодня"

травень 2007 р.

У Парижі на аукціоні було продано 4 листи приватного змісту (1868) російського імператора Олександра ІІ

Ціна кожного листа сягала 1,8-2,2 тис. євро. На аукціоні було також виставлено зошит М. Ломоносова, листи Мопасана, Генріха IV та мадам де Помпадур.

Детальніше:
www.korrespondent.net

квітень 2007 р.

Повідомлення у газеті "The Philadelphia Inquirer" про викрадення з Національного архіву США 164 документів періоду Громадянської війни у США

У квітні 2007 р. у газеті "The Philadelphia Inquirer" з'явилося повідомлення про викрадення з Національного архіву США 164 документів періоду Громадянської війни у США. Деннінг Мактаг, 40-річний стажер Національного архіву США, викрав 164 документа періоду Громадянської війни в США з метою їх подальшого продажу на Інтернет-аукціоні eBay. Ціна викрадених документів складає 30 тис. доларів; їхнє документальне значення, на думку істориків, - БЕЗЦІННЕ!

Детальніше:
Guilty Plea in Thefts on Historic Scale // The Philadelphia Inquirer. – April 5, 2007.

серпень 2006 р.

Продаж малюнків видатного авангардиста Якова Чернихова

На аукціоні Christie's, а також на російському антикварному ринку виявлено 274 роботи Якова Чернихова – малюнки видатного авангардиста з колекції Російського державного архіву літератури та мистецтва

Детальніше:
www.rg.ru/2006/08/09/rgali-krazha.html

квітень 2006 р.

Російські аукціони: продаж документів за підписами Олександра І, Володимира Леніна, колекції листів німецької польової пошти, особових справ Героїв Радянського Союзу, полковника та підполковника Радянської Армії

лютий 2006 р.

Американські аукціони: продаж документів за підписами Й. Сталіна, М. Хрущова, Л. Брежнєва, Д. Коротченка, В. Молотова, А. Мікояна 30-х – 40-х рр.

грудень 2005 р.

Продаж грамоти Катерини ІІ (1790)

На аукціоні Сотбіс (Велика Британія) відбулася продажа грамоти Катерини ІІ князю Безбородько про жалування йому чину (1790). На думку архівістів, цей документ міг потрапити на аукціон з українських архівів

Коментар Г. В. Папакіна, начальника відділу інформації, використання НАФ та міжнародного співробітництва Держкомархіву України:

"За результатами проведеної експертизи, згаданий документ не перебував на зберіганні у державних архівах України. Документи фамільного фонду Безбородьків, зокрема, князя О. А. Безбородька, перебували наприкінці XIX - початку XX ст. у складі приватних архівів Кочубеїв (Диканька та Ярославець), Попових (Решетилівка), О. І. Мусіна-Пушкіна (Стольне), Милорадовичів (Любеч) і могли потрапити за кордон після 1917 року."

Дивіться також: Українська еліта: реконструкція фамільних архівів

вересень 2000 р.

Продаж наказів за підписами Й. Сталіна, Г. Жукова, М. Ватутіна через Інтернет-аукціон

У липні в Інтернеті були відомості з пропозиціями німецької фірми "Kote-Autographs" (www.kotte-autographs.com) щодо продажу оригіналів архівних документів, серед пропозицій, зокрема, такі:

Наказ військам Київського особливого військового округу (КОВО) з особового складу № 01998 від 7 червня 1940 р. за підписами командуючого військами генерала армії Г. К. Жукова, начальника штаба генерал-лейтенанта М. Ф. Ватутіна, члена Військової ради комісара ІІ рангу Борисова (стартова ціна $149,0; виставлений 30.06.2000);

Наказ військам КОВО з особового складу № 02097 від 1 липня 1940 р. за підписами командуючого військами генерала армії Г. К. Жукова, начальника штаба генерал-лейтенанта М. Ф. Ватутіна, члена Військової ради комісара ІІ рангу Борисова (стартова ціна $125,0; виставлений 05.07.2000);

Наказ військам КОВО з особового складу № 02802 від 16 вересня 1940 р. за підписами командуючого військами генерала армії Г. К. Жукова, начальника штаба генерал-лейтенанта М. А. Пуркаєва, члена Військової ради комісара ІІ рангу Борисова (стартова ціна $ 60,0; виставлений 02.07.2000);

 

Наказ Ставки Верховного Головнокомандування Червоної Армії № 0912 від 29 листопада 1942 р. про призначення генерал-лейтенанта Р. Я. Малиновського командуючим військами 2-ї гвардійської армії (рукописний примірник, складений, вірогідно, начальником Генерального штабу А. М. Василевським і підписаний Й. В. Сталіним).

На запит Держкомархіву України щодо походження документів була отримана відповідь, що ці дані можуть бути розголошені лише тому, хто вже придбає їх через аукціон.

Про факт продажу через Інтернет-аукціон (www.ebay.com) документів, що ймовірно були власністю Державного архівного фонду Російської Федерації, було повідомлено російських колег. Розслідування, проведене Федеральною архівною службою РФ, підтвердило попередню версію: документи були викрадені з одного з центральних архівів у Москві.

Російські колеги висловили подяку українській стороні за надану інформацію. Держкомархів України та Федеральна архівна служба РФ домовилися про координацію діяльності щодо пошуку по сайтах Інтернету відомостей про продаж через аукціони незаконно вилучених документів НАФ України та ДАФ РФ.

На початок
На початок