Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Іформація
про проведення Головою Держкомархіву України Г. В. Боряком
"гарячої лінії" у клубі Кабінету Міністрів України

17 січня 2006 р. під час "гарячої лінії" в Кабінеті Міністрів України зафісовано 8 звернень громадян до Голови Державного комітету архівів України. З них троє запитували телефони різних посадових осіб; відповідну інформацю їм було надано.

Громадянка Прасковія Плотнікова з Києва скаржилася на недоплату пенсії протягом двох років. Їй було рекомендовано звернутися до Пенсійного фонду України.

Інших звернень і запитів, що не є в компетенції комітету і потребують відповіді або втручання інших міністерств і відомств, не було.

Чотири запитання безпосередньо стосувалася сфери діяльності Державного комітету архівів України, зокрема:

- п. Мар'яна Петрівна (Хмельницька обласна державна адміністрація) цікавилася, куди треба передавати документи тимчасового зберігання ліквідованого влітку минулого року управління Хмельницької ОДА. Їй було рекомендовано звернутися до Державного комітету архівів України із запитом, на який вона отримає вичерпну відповідь і рекомендації.

- п. Михайло Делеган (Ужгород), директор Державного архіву Закарпатської області поцікавився перспективою затвердження Урядом Державної програми розвитку архівної справи, оскільки від цього залежить фінансування реконструкції і облаштування приміщення архіву. Керівника архіву цікавили також перпективи дальшого розвитку міжнародного регіонального співробітництва, зокрема проведенням восени 2006 р. на базі архіву у м. Ужгороді зустрічі з чеськими і сербськими архівістами, відповідно до попередніх домовленостей.

- п. Роман Омецинський, доцент Ужгородського університету, цікавився перспективами переведення в електронну форму архівних ресурсів, зокрема оцифровування архівних документів і забезпечення доступу до них засобами Інтернет. Йому було надано вичерпну відповідь.

- Пенсіонер Оксана Шульга (проживає за адресою: Київ, вул. Ентузіастів, 29, кв.16, тел. 517-1561) скаржилася на невирішення судовими органами у середині 90-х років питання щодо її спадкового помешкання у м. Павлограді Дніпропетровської області, де, за її словами, незаконно проживають чужі люди. Для отримання архівної довідки, що підтверджувала б її права на спадкове майно, їй було рекомендовано звернутися із запитом до Державного комітету архівів України.

Промовистим свідченням ставлення засобів масової інформації до проблем архівної сфери є той факт, що усі троє присутніх на початку "гарячої лінії" представники ЗМІ залишили залу, де вона проводилася, уже за чверть години. Жодного запитання з їхнього боку не було поставлено.

Інформацію щодо проведення "гарячої лінії" було завчасно оприлюднено на веб-порталі Держкомархіву.


Голова Державного комітету

Геннадій Боряк

На початок
На початок