VI засідання
Українсько-німецької комісії з питань повернення втрачених
або незаконно переміщених культурних цінностей

м. Ялта, (АР Крим) Україна

2-3 вересня 2004 р.

Інформація про переговори

Сторони обговорили основні напрями та перспективи двостороннього співробітництва у галузі повернення втрачених або незаконно переміщених культурних цінностей. У Протоколі, підписаному за підсумками переговорів, зокрема зазначено:

Обидві Сторони вітали те, що в базу даних Координаційної установи з питань втрачених культурних цінностей у Магдебурзі в Інтернеті за електронною адресою: http://www.lostart.de/Webs/DE/Start/Index.html було розміщено понад 7 000 найменувань культурних цінностей, переміщених з України під час війни.

Німецька Сторона пропонує розмістити в Інтернеті й інші списки втрачених культурних цінностей України.

Німецька сторона повідомила, що після повного пошуку у фото архіві Федерального архіву (Кобленц) оригіналів з фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного за участі українського експерта було ідентифіковано 291 фотопозитив, що було вивезено з Києва під час Другої світової війни.

Повернення буде здійснено відповідно до домовленостей між Федеральним архівом і Державним комітетом архівів України.

Німецька Сторона розглядає можливість виготовлення копій фотодокументів з Федерального архіву (Кобленц) з історії України німецького походження ("Архівна Українка"), що не підлягають поверненню, але можуть поповнити Національний архівний фонд України, відповідно до переліків, що їх опрацьовує Українська Сторона.

Сторони заявили про готовність підтримувати діалог в архівній сфері з питань повернення культурних цінностей. Українська Сторона підтвердила, що вона, як було погоджено під час V засідання Українсько-німецької комісії, передасть до кінця 2004 року Федеральному архіву "Реєстр фондів державних архівів України періоду окупації (1941-1944)".

Українська Сторона подякувала Німецькій Стороні за вітрини "Ротштайн", передані в грудні 2003 року як подарунок Центральному державному архіву-музею літератури і мистецтв України.

Німецька Сторона підтвердила свою готовність розглянути можливість подальшого надання відповідної технічної допомоги та підтримки українським установам, які зберігали переміщені з Німеччини культурні цінності, у тому числі продовження у раніше погодженому обсязі проекту передачі Центральному державному архіву -музею літератури і мистецтва України вітрин "Ротштайн" та повідомить про поточні чи заплановані заходи.

Сьоме засідання Українсько-німецької комісії з питань повернення втрачених або незаконно переміщених культурних цінностей відбудеться у Берліні.

На початок
На початок