ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ ТА МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОЛОКОСТУ США УКЛАЛИ ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

КИЇВ, 29 березня. (Ганна Снігур-Грабовська - Укрінформ). Голова Державного комітету архівів України Геннадій Боряк та представник керівництва Меморіального музею Голокосту США Раду Іоанід підписали у Києві Договір про співробітництво, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Договір про співпрацю між українською та американською архівними установами передбачає вже усталену форму співробітництва у вигляді обміну цінними документами з метою їх копіювання і тим самим збагачення архівних фондів двох держав. Окрім цього, як зазначив голова Держкомархівів України, нова двостороння угода відкриває нові можливості співпраці, зокрема, що стосується підготовки спільних документальних проектів. "Підписання цього Договору започатковує новий розділ відносин між українським Комітетом та американським Музеєм і розширює сферу співробітництва між Сполученими Штатами та Україною," - підкреслив присутній на церемонії підписання Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст.

Представник Меморіального музею Голокосту США Раду Іоанід також повідомив, що під час офіційного візиту до США Президент України Віктор Ющенко 6 квітня відвідає Меморіальний музей, що, зі свого боку, підкреслює важливість подібної співпраці між двома країнами.

Державний комітет архівів України плідно співпрацює з Меморіальним музеєм Голокосту США з 2000 року. Головною метою цього співробітництва є: пропагування та розповсюдження серед науковців та світової громадськості інформації про жахливу трагедію, яку пережило населення Центральної та Східної Європи під час Другої світової війни 1939-1945 років; оприлюднення інформації про архівні документи, що зберігаються в українських архівах і стосуються Голокосту та історичного контексту подій напередодні, під час та після Другої світової війни; реалізація спільних проектів з питань підготовки документальних і довідкових видань; репрезентації матеріалів про трагедію Голокосту тощо.

У 2004 році державні архіви України активізували взаємовигідне співробітництво з музеєм Голокосту. Сьогодні з цією організацією активно співпрацюють Центральний державний історичний архів України, Держархів АР Крим, держархіви Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Чернівецької областей тощо.

Меморіальний музей Голокосту США є урядовою організацією, місія якої полягає в ознайомленні відвідувачів зі стражданнями, які спіткали євреїв та представників інших народів Європи під час Другої світової війни. Архівний фонд музею містить понад 20 млн важливих документів.


Публікації: УКРІНФОРМ: інформація дня


Міжнародне життя (Планета)

Фоторепортаж

На початок
На початок