24 грудня - День працівників архівних установ

Дорогі колеги!

Восьмий рік ми відзначаємо наше професійне свято - День працівників архівних установ. У такий спосіб Україна вшановує щоденну копітку працю архівістів, які самовіддано, попри негаразди, проблеми й труднощі, виконують свої службові обов'язки і громадянську місію.

Щоразу наші святкування позначаються певними особливостями. Ось і цього року ми не могли лишитись осторонь бурхливих суспільно-політичних перетворень. Ми змушені були не лише забезпечити збирання й довічне збереження свідчень бурхливих революційних подій, але й боронити наші архіви, наш суспільний статус, наші фінансові можливості, зрештою, змушені були обстоювати наше право на виконання стратегічної місії у суспільстві. Нам доводилося боронити наших колег, нашу честь і гідність від дискредитації у громадській свідомості. Не все нам вдалося зробити, не все, на жаль, ми змогли вберегти від цинічного беспам'ятства або непрофесійного втручання. Для багатьох із нас цей рік ще довго асоціюватиметься з полиновим присмаком архівних втрат і мікрокатастроф.

Але за всіх обставин ми гідно виконували святий обов'язок хранителів пам'яті - робити все можливе задля збереження цілісності Національного архівного фонду, забезпечення його поповнення об'єктивною і всебічною інформацією про життя суспільства, зрештою - донесення її до нащадків.

Прийміть найщиріші поздоровлення з нагоди нашого свята та побажання здоров'я, нових звершень, миру й щастя в родинах!

Нехай вас не полишає відчуття того, що ви потрібні людям!

Нехай відчуття свята якомога довше зігріває ваші душі у ці Новорічні і Різдвяні дні!


За дорученням колегії
Голова Державного комітету архівів України     Геннадій Боряк

На початок
На початок